21:54  ,  31 հոկտեմբերի, 2012
Շատ տարօրինակ մրցավարություն էր, ասել է «Կրասնոդարի» սեփականատեր Սերգեյ Գալիցկին` մեկնաբանելով Ռուսաստանի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակիչի «Կուբանի» դեմ խաղի ընթացքում մրցավարների որոշումները:
«Դիտում եմ «Կուբանի» դեմ խաղի տեսագրությունը: Շատ տարօրինակ մրցավարություն է: 7-րդ եւ 8-րդ րոպեներին բացահայտ խաղից դուրս վիճակի պարագայում մրցավարի սուլիչը լռում է: 53-րդ րոպեին 100 տոկոսանոց 11-մետրանոց չի նշանակվում»,- գրել է Գալիցկին Twitter-ի իր էջում:
Հիշեցնենք, որ Ռուսաստանի գավաթի խաղարկության 1/8 եզրափակիչում «Կուբանը» Հայաստանի ազգային հավաքականի ֆուտբոլիստ Մարկոս Պիզելիի գոլի շնորհիվ 1:0 հաշվով հաղթեց «Կրասնոդարին»:

21:54  ,  31 октября, 2012
«Очень странное судейство»,- заявил владелец «Краснодара» Сергей Галицкий, комментируя работу арбитров в матче против «Кубани» в рамках 1/8 финала Кубка России
«Смотрю повтор игры с «Кубанью. Очень странное судейство. На седьмой минуте офсайд метра три, на восьмой минуте также огромный офсайд – судья молчит.
53-я минута – удар по лицу, пенальти 100-процентный. Судья молчит», – написал Галицкий на своей официальной страничке в социальной сети Twitter.
Напомним, что «Кубань» победила с минимальным счетом 1:0, благодаря мячу забитому на 19-й минуте полузащитником национальной сборной Армении Маркосом Пицелли.