17:17  ,  27 դեկտեմբերի, 2022
Աշխարհի չեմպիոն Արգենտինայի հավաքականը կերկարաձգի համագործակցությունը գլխավոր մարզիչ Լիոնել Սկալոնիի հետ։ Այդ մասին հայտնել է Արգենտինայի ֆուտբոլային ասոցիացիայի ղեկավար Կլաուդիո Տապիան։
«Սկալոնին Արգենտինայի հավաքականի մարզիչն է։ Երկուսս էլ մեր խոսքի տերն ենք։ Մենք բանավոր պայմանավորվել ենք։ Նա մեկնել էր Իսպանիայի իր երեխաներից մեկի անձնագրի հարցով։ Երբ վերադառնա, մենք կխոսենք»,- Տապիայի խոսքը մեջբերում է TyC Sports-ը։
44-ամյա Սկալոնին Արգենտինայի հավաքականը գլխավորել է 2018-ին։ Նրա ղեկավարությամբ թիմը դարձել է Ամերիկայի գավաթակիր եւ աշխարհի չեմպիոն։ Սկալոնիի պայմանագիրը նախատեսված է մինչեւ դեկտեմբերի 31-ը։

17:17  ,  December 27, 2022
World champion Argentina will extend its partnership with head coach Lionel Scaloni, the head of the Argentine Football Association, Claudio Tapia announced.
"Scaloni is the coach of the Argentine National Team. We’re both men of our word, we agree on our word. He went on a trip to Spain for a passport issue for one of his children and when I return to the country we will talkas we did until yesterday," TyC Sports quoted Tapia as saying.
Scaloni, 44, took charge of Argentina's national team in 2018. Under his leadership, the team won the America's Cup and the World Cup. Scaloni's contract runs through Dec. 31.