11:13  ,  22 նոյեմբերի, 2022
Անգլիական «Մանչեսթեր Յունայթեդի» 37-ամյա պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն նշել է աշխարհի առաջնության ֆավորիտներին։
«Պորտուգալիայի հավաքականն ահռելի ներուժ ունի, բայց մենք պետք է մտածենք Գանայի դեմ առաջիկա խաղի մասին։ Եթե ամեն խաղում լինենք լավագույն թիմը, կհասնենք մինչեւ վերջ։
Ֆավորիտներն են Բրազիլիան, Արգենտինան, Ֆրանսիան, Իսպանիան, Գերմանիան։ Այս թիմերն ունեն ամենամեծ հնարավորությունները եւ մյուսների համեմատ ավելի լավ տեսք ունեն, սակայն 2016-ին Պորտուգալիան արդեն ցույց է տվել, որ կարող է զարմացնել եւ պարտադրել իր խաղը»,- Ռոնալդուի խոսքը մեջբերում է Marca-ն։ 2016-ին Պորտուգալիան նվաճել է Եվրոպայի չեմպիոնի տիտղոսը։
Աշխարհի առաջնության խմբային փուլի առաջին տուրի Պորտուգալիա - Գանա հանդիպումը տեղի կունենա նոյեմբերի 24-ին։ H խմբում ընդգրկված են նաեւ Ուրուգվայի եւ Հարավային Կորեայի հավաքականները։

11:13  ,  November 22, 2022
Cristiano Ronaldo, the 37-year-old Portuguese star forward of Manchester United, has named his favorites in the 2022 FIFA World Cup in Qatar.
"Portugal have great potential, but we have to think about the upcoming game against Ghana. If we are the best team in every match, we will reach the end.
The favorites are Brazil, Argentina, France, Spain, Germany. These teams have the biggest opportunities and look better than the others. But in 2016, Portugal already showed that they can surprise and impose their game," Ronaldo said Marca reported.
In 2016, Portugal won the European champion’s title.
The match between Portugal and Ghana in Group H in the first round of the group stage of the 2022 World Cup will be played on Thursday. Uruguay and South Korea are also in this group.