19:03  ,  28 հուլիսի, 2021

Տոկիո-2020. Օրվա բոլոր մեդալակիրներն ու ընդհանուր մեդալային հաշվարկը

Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում հուլիսի 28-ին 11 մարզաձեւում վիճարկվեց մեդալների 23 հավաքածու։

Ընդհանուր մեդալային հաշվարկում Ճապոնիան երրորդ օրն անընդմեջ մնաց առաջին տեղում՝ 13 ոսկե, 4 արծաթե, 5 բրոնզե մեդալ։ Երկրորդ տեղում է Չինաստանը՝ 12 ոսկե, 6 արծաթե, 9 բրոնզե։ Լավագույն եռյակը եզրափակում է ԱՄՆ-ն՝ 11 ոսկե, 11 արծաթե, 9 բրոնզե մեդալ։

Ակադեմիական թիավարություն, երկտեղանի, երկթի, կանայք

  1. Ռումինիա՝ 6.41,03
  2. Նոր Զելանդիա՝ 6.44,82
  3. Նիդերլանդներ՝ 6.45,73

Ակադեմիական թիավարություն, երկտեղանի, երկթի, տղամարդիկ

  1. Ֆրանսիա՝ 6.00,33
  2. Նիդերլանդներ 6.00,53
  3. Չինաստան՝ 6.03,63

Ակադեմիական թիավարություն, չորստեղանի, կանայք

  1. Ավստրալիա՝ 6.15,37
  2. Նիդերլանդներ՝ 6.15,71
  3. Իռլանդիա՝ 6.20,46

Ակադեմիական թիավարություն, չորստեղանի, տղամարդիկ

  1. Ավստրալիա՝ 5.42,76
  2. Ռումինիա՝ 5.43,13
  3. Իտալիա՝ 5.43,60

Ակադեմիական թիավարություն, չորստեղանի, երկթի, տղամարդիկ

  1. Նիդերլանդներ՝ 5.32,03
  2. Մեծ Բրիտանիա՝ 1,72
  3. Ավստրալիա՝ 1,94

Ակադեմիական թիավարություն, չորստեղանի, երկթի, կանայք

  1. Չինաստան՝ 6.05,13
  2. Լեհաստան՝ 6,23
  3. Ավստրալիա՝ 6,95

Լող, 200 մետր, ազատ ոճ, կանայք

  1. Արիարնե Տիտմուս (Ավստրալիա)՝ 1.53,50 (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Սիոբան Բերնադետ Հոգի (Հոնկոնգ)՝ 1.53,92
  3. Պենի Օլեքսյակ (Կանադա)՝ 1.54,70

Լող, 200 մետր, բատերֆլայ, տղամարդիկ

  1. Կշիշտոֆ Միլակ (Հունգարիա)՝ 1.51,25 (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Տոմորու Հոնդա (Ճապոնիա)՝ 1.53,73
  3. Ֆեդերիկո Բուրդիսո (Իտալիա)՝ 1.54,45

Լող, 200 մետր, համալիր, կանայք

  1. Յուի Օհասի (Ճապոնիա)՝ 2.08,52
  2. Ալեքս Ուոլշ (ԱՄՆ)՝ 2.08,65
  3. Քեյթ Դուգլաս (ԱՄՆ)՝ 2.09,04

Լող, 1500 մետր, ազատ ոճ, կանայք

  1. Քեթի Լեդեկի (ԱՄՆ)՝ 15.37,34
  2. Էրիկա Սալիվան (ԱՄՆ)՝ 15.41,41
  3. Սառա Քյոլեր (Գերմանիա)՝ 15.42,91

Լող, 4x200 մետր, ազատ ոճ, տղամարդիկ

  1. Մեծ Բրիտանիա՝ 6.58,58
  2. Ռուսաստան՝ 7.01,81
  3. Ավստրալիա՝ 7.01,84

 

Խճուղային հեծանվավազք, կանայք, անջատ մեկնարկ

  1. Անեմիկ վան Վլետեն (Նիդերլանդներ)՝ 30.13,49
  2. Մարլեն Ռոյսեր (Շվեյցարիա)՝ 31.09,96
  3. Աննա վան դեր Բրեգեն (Նիդերլանդներ)՝ 31:15.12

Խճուղային հեծանվավազք, տղամարդիկ, անջատ մեկնարկ

  1. Պրիմոժ Ռոգլիչ (Սլովենիա)՝ 55.04,19
  2. Թոմ Դյումոլեն (Նիդերլանդներ)՝ 56.05,58
  3. Ռոան Դենիս (Ավստրալիա)՝ 56.08,09

Ջրացատկ, զուգահեռ ոստնակ, 3 մետր, տղամարդիկ

  1. Չինաստան (Ցզունյուան Վան / Սիյի Սյո)՝ 467,82
  2. ԱՄՆ (Էնդրյու Կապոբյանկո / Մայք Հիքսոն)՝ 444,36
  3. Գերմանիա (Պատրիկ Հաուսդինգ / Լարս Ռյուդիգեր)՝ 404,73

Ռեգբի-7, տղամարդիկ

  1. Ֆիջի
  2. Նոր Զելանդիա
  3. Արգենտինա

Ձյուդո, կանայք, 70 կգ

  1. Չիզուրու Արաի (Ճապոնիա)
  2. Միկաելա Պոլերես (Ավստրիա)
  3. Մադինա Տայմազովա (Ռուսաստան)
  4. Սանե վան Դիյկե (Նիդերլանդներ)

Սուսերամարտ, տղամարդիկ, թիմային, թրամարտ

  1. Հարավային Կորեա
  2. Իտալիա
  3. Հունգարիա

Ձյուդո, տղամարդիկ, 90 կգ

  1. Լաշա Բեկաուրի (Վրաստան)
  2. Էդուարդ Տրիպել (Գերմանիա)
  3. Կրիստիան Տոտ (Հունգարիա)
  4. Դավլատ Բոբոնով (Ուզբեկստան)

Ձիասպորտ, գեղավարգ, անհատական, ազատ ծրագիր

  1. Ջեսիկա ֆոն Բրեդով-Վերնդլ (Գերմանիա)՝ 91,732
  2. Իզաբել Վերտ (Գերմանիա)՝ 89,657
  3. Շարլոտ Դյուժարդեն (Մեծ Բրիտանիա)՝ 88,543

Ծանրամարտ, տղամարիդկ, 73 կգ

  1. Ժի Չխիյուն (Չինաստան)՝ 364 կգ (166 + 198, աշխարհի ռեկորդ)
  2. Խուլիո Ռուբեն Մայորա Պերնիա (Վենեսուելա)՝ 346 (156 + 190)
  3. Ռահմատ Էրվին Աբդուլա (Ինդոնեզիա)՝ 342 (152 + 190)

Սպորտային մարմնամարզություն, տղամարդիկ

  1. Դայկի Հաշիմոտո (Ճապոնիա)՝ 88,465
  2. Սյաո Ժոտեն (Չինաստան)՝ 88,065
  3. Նիկիտա Նագորնի (Ռուսաստան)՝ 88,031

Բասկետբոլ 3x3, կանայք

  1. ԱՄՆ
  2. Ռուսաստան
  3. Չինաստան

Բասկետբո 3x3, տղամարդիկ

  1. Լատվիա
  2. Ռուսաստան
  3. Սերբիա

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում


  • Այս թեմայով

  • Լրահոս