19:47  ,  26 հուլիսի, 2021

Տոկիո-2020. Հուլիսի 26-ի բոլոր մեդալակիրներն ու ընդհանուր մեդալային հաշվարկը

Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում հուլիսի 26–ին վիճարկվեց մեդալների 21 հավաքածում։ Ընդհանուր մեդալային հաշվարկի առաջատարը Ճապոնիան է՝ 8 ոսկե, 2 արծաթե, 3 բրոնզե մեդալ։

Տրիատլոն, տղամարդիկ

  1. Կրիստիան Բլումենֆել (Նորվեգիա)՝ 1:45.04
  2. Ալեքս Յի (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1:45.15
  3. Հեյդեն Ուայլդ (Նոր Զելանդիա)՝ 1:45.24

Լող, կանայք, 100 մետր բատերֆլայ

  1. Մարգարետ Մաքնիլ (Կանադա)՝ 55,59
  2. Յույֆեյ Չժան (Չինաստան)՝ 55,64
  3. Էմմա Մաքեոն (Ավստրալիա)՝ 55,72

Սքեյթբորդինգ, կանայք, փողոց

  1. Մոմիձի Նիսիյա (Ճապոնիա)՝ 15,26
  2. Ռաիսա Լեալ (Բրազիլիա)՝ 14,64
  3. Ֆունա Նակայամա (Ճապոնիա)՝ 14,49

Լող, տղամարդիկ, 100 մետր բրաս

  1. Ադամ Փիթի (Մեծ Բրիտանիա)՝ 57,37
  2. Արնո Քամինգա (Նիդերլանդներ)՝ 58,00
  3. Նիկոլո Մարտինենգի (Իտալիա)՝ 58,33

Լող, կանայք, 400 մետր ազատ ոճ

  1. Արիարնե Տիտմուս (Ավստրալիա)՝ 3.56,69
  2. Քեթի Լեդեկի (ԱՄՆ)՝ 3.57,36
  3. Բինցզե Լի (Չինաստան)՝ 4.01,08

Լող, տղամարդիկ,  4х100 մետր ազատ ոճ, փոխանցումալող

  1. ԱՄՆ՝ 3.08,97
  2. Իտալիա՝ 3.10,11
  3. Ավստրալիա՝ 3.10,22

Հրաձգություն, կանայք, սքիթ

  1. Էմբեր Ինգլիշ (ԱՄՆ)՝ 56
  2. Դիանա Բակոզի (Իտալիա)՝ 55
  3. Վեյ Մեն (Չինաստան)՝ 45

Նետաձգություն, տղամարդիկ, թիմային

  1. Հարավային Կորեա
  2. Տայպեյ
  3. Ճապոնիա

Լեռնային հեծանիվ, տղամարդիկ, կրոս–քանթրի

  1. Թոմաս Փիդքոք (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1:25.14
  2. Մատիաս Ֆլուկիգեր (Շվեյցարիա)՝ 1:25.34
  3. Դավիդ Վալերո Սերանո (Իսպանիա)՝ 1:25.48

Ջրացատկ, տղամարդիկ, զուգահեռ աշտարակ, 10 մետր

  1. Թոմաս Դեյլի / Մեթյու Լի (Մեծ Բրիտանիա)՝ 471,81
  2. Յուան Ցաո / Այսեն Չեն (Չինաստան)՝ 470,58
  3. Ալեքսանդր Բոնդար / Վիկտոր Մինիբաեւ (Ռուսաստան)՝ 439,92

Հրաձգություն, տղամարդիկ, սքիթ

  1. Վինսենթ Հենքոք (ԱՄՆ)՝ 59 (օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Իեսպեր Հանսեն (Դանիա)՝ 55
  3. Աբդուլա Ալ–Ռաշիդի (Քուվեյթ)՝ 46

Թիավարության սլալոմ, տղամարդիկ, կանոե

  1. Բենյամին Սավսեկ (Սլովենիա)՝ 98,25
  2. Լուկաս Ռոհան (Չեխիա)՝ 101,96
  3. Սիդերիս Տասիադիս (Գերմանիա)՝ 103,70

Ձյուդո, կանայք, 57 կգ

  1. Նորա Գյակովա (Կոսովո)
  2. Սառա Սիսիկ (Ֆրանսիա)
  3. Ցուկասա Յոսիդա (Ճապոնիա), Ջեսիկա Քլիմքեյթ (Կանադա)

Ձյուդո, տղամարդիկ, 73 կգ

  1. Սոհեի Օնո (Ճապոնիա)
  2. Լաշա Շավդատուաշվիլի (Վրաստան)
  3. Ան Չան Գրիմ (Հարավային Կորեա), Ցոգտբատար Ցենդ–Օչիր (Մոնղոլիա)

Սպորտային մարմնամարզություն, տղամարդիկ, թիմային բազմամարտ

  1. Ռուսաստան՝ 262,500
  2. Ճապոնիա՝ 262,397
  3. Չինաստան՝ 261,894

Ծանրամարտ, կանայք, 55 կգ

  1. Հիդիլին Դիաս (Ֆիլիպիններ)՝ 224 կգ (97 + 127, օլիմպիական ռեկորդ)
  2. Լյաո Ցյույուն (Չինաստան)՝ 223 (97 + 126)
  3. Զուլֆիա Չինշանլո (Ղազախստան)՝ 213 (90 + 123)

Սեղանի թենիս, խառը զուգախաղ

  1. Ճապոնիա
  2. Չինաստան
  3. Տայպեյ

Թրամարտ, կանայք

  1. Սոֆյա Պոզդնյակովա (Ռուսաստան)
  2. Սոֆյա Վելիկայա (Ռուսաստան)
  3. Մանոն Բրյունե (Ֆրանսիա)

Սուսերամարտ, տղամարդիկ, ճկասուսեր

  1. Կա Լուն Չոն (Հոնկոնգ)
  2. Դանիելե Գարոցո (Իտալիա)
  3. Ալեքսանդր Չուպենիչ (Չեխիա)

Թաեքվոնդո, կանայք, 67 կգ

  1. Մատեյա Իելիչ (Խորվաթիա)
  2. Լորեն Ուիլյամս (Մեծ Բրիտանիա)
  3. Ռութ Գբագբի (Կոտ դ՛Իվուար), Խեդայա Մալակ (Եգիպտոս)

Թաեքվոնդո, տղամարդիկ, 80 կգ

  1. Մաքսիմ Խրամցով (Ռուսաստան)
  2. Սալեհ Էլ–Շարաբատի (Հորդանան)
  3. Տոնի Կանաետ (Խորվաթիա), Սեյֆ Էյսա (Եգիպտոս)

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում


  • Այս թեմայով

  • Լրահոս