Կատալոնական «Բարսելոնայի» արգենտինացի հարձակվող Լիոնել Մեսին պայմանավորվածություն է ձեռք բերել City Football Group-ի հետ, որին է պատկանում անգլիական «Մանչեսթեր Սիթին», հաղորդում է Daily Record-ը:
Կողմերը համաձայնեցրել են 5 տարվա պայմանագիր, որի արժեքը կազմում է 700 միլիոն եվրո: 33-ամյա Մեսին 3 մրցաշրջան կացկացնի «Մանչեսթեր Սիթիում», այնուհետև կտեղափոխվի ամերիկյան «Նյու Յորք Սիթի», որտեղ կխաղա 2 տարի: «Նյու Յորք Սիթին» նույնպես պատկանում է City Football Group-ին:
Գումարի մի մասի դիմաց Մեսիին առաջարկել են կազմակերպության բաժնետոմսերի մի մասը, սակայն նա հրաժարվել է, քանի որ կան City Football Group-ի բաժնետոմսերը գնահատելու հետ կապված դժվարություններ:
«Բարսելոնան» արդեն սկսել է թիմի գլխավոր մարզիչ Ռոնալդ Կումանի գլխավորությամբ պատրաստվել նոր մրցաշրջանին, սակայն Մեսին չի մասնակցում մարզումներին:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ արգենտինացի ֆուտբոլիստը որոշել է հեռանալ «Բարսելոնայից» և իր որաշման մասին հայտնել է ակումբին: Նրա գործող պայմանագիրը նախատեսված է մինչև 2021-ի ամառ: Նախորդ մրցաշրջանում Մեսին ակումբային մակարդակում անցկացրել է 44 հանդիպում, դարձել 31 գոլի ու 26 գոլային փոխանցման հեղինակ:

10:08  ,  September 2, 2020
Barcelona's Argentine striker Lionel Messi has reached an agreement with City Football Group, which owns Manchester City, Daily Record reported.
The parties have agreed on a five-year contract worth 700 million euros. Accordingly, Messi, 33, will spend three seasons at Man City, then move to New York City FC where he will play for two years. New York City FC is also owned by City Football Group.
In exchange for part of the aforesaid money, Messi was offered a share in City Football Group, but he refused because there are difficulties in assessing the shares this company.
Messi is not participating in Barca’s trainings for the new season.
Earlier it became known that the Argentine football player decided to leave "Barcelona" and informed the club about his decision. His current contract runs until the summer of 2021.
As reported earlier, Lionel Messi has decided to leave Barcelona, and he has informed the club about his decision. His current contract with the club runs until June 30, 2021.