14:26  ,  16 փետրվարի, 2020
«Մանչեսթեր Սիթիին» եվրագավաթային մրցաշարերից երկու տարով հեռացնելու հանգամանքը չի ազդի անգլիական թիմի կատալոնացի գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլայի ծրագրերի վրա։ 49-ամյա մասնագետը մտադիր չէ պայմանագրի ավարտից շուտ հեռանալ մանչեսթերյան ակումբից, հաղորդում է Sport.es-ը։ Նրա պայմանագիրը նախատեսված է մինչեւ 2021թ․ հունիսի 30-ը։
Գվարդիոլայի ծառայություններով հետաքրքրված է Իտալիայի չեմպիոն Թուրինի «Յուվենտուսը», որն անցած ամռանը չկարողացավ համաձայնության հասնել նրա հետ։
Հիշեցնենք, որ ՈւԵՖԱ-ն «Մանչեսթեր Սիթիին» երկու տարով հեռացրել է Չեմպիոնների եւ Եվրոպայի լիգաներից, նաեւ տուգանել 30 միլիոն եվրոյով ֆինանսական «արդար խաղի» կանոնները խախտելու համար։
ՈւԵՖԱ-ն պարզել է, որ «Մանչեսթեր Սիթիի» սեփականատեր, շեյխ Մանսուրի անձնական հաշիվներից դուրս գրվող գումարները ներկայացրել է որպես հովանավորչական պայմանագրերից ստացվող եկամուտ և օգտագործել նոր ֆուտբոլիստներ ձեռք բերելու նպատակով:

14:26  ,  February 16, 2020
Manchester City’s two-year ban from European club completions will not affect head coach Pep Guardiola, Sport. es reported.
According to the website, Guardiola, 49, is not going to leave the club until his contract expires in June 2021.
Juventus are reportedly interested in offering a deal to Guardiola after last year’s failure to agree on the terms.
UEFA announced that Manchester City will be deprived of the opportunity to play in the Champions League in the next two seasons, and due to a breach of the rules of financial fair game. Manchester City have also been fined 30 million euros.
The Manchester City management disagrees on UEFA sanctions against the club and will appeal it to the court in the coming days, the club's press service reports.