18:43  ,  14 սեպտեմբերի, 2014
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Լեւոն Ջուլֆալակյանն Արթուր Ալեքսանյանի չեմպիոնական տիտղոսից հետո կիսվել է տպավորություններով:
«Սա մեր ազգի ուրախությունն է: Նման հաջողություն վաղուց չէր եղել Հայաստանում: 2 ոսկե մեդալով ենք վերադառնում առաջնությունից: Ցավոք, վնասվածքը խանգարեց Վարշամ Բորանյանին, այլապես կնվաճեինք 3 ոսկե մեդալ: Հուսանք՝ կկարողանանք շարունակել նույն ոգով:
Մեր նպատակն օլիմպիական ոսկե մեդալներն են: Տղաները պատրաստվում են Ռիո-2016-ին: Վերջին տարիներին հաղթանակը միշտ մոտ էր լինում, սակայն ինչ-որ բան խանգարում էր: Շնորհավորում եմ հայ ժողովրդին այս հաղթանակի համար»,- Առաջին ալիքի եթերում ասաց օլիմպիական չեմպիոն Լեւոն Ջուլֆալակյանը:
Հիշեցնենք, որ Ուզբեկստանի մայրաքաղաք Տաշքենդում ավարտված աշխարհի 2014թ. առաջնության եզրափակիչում 98 կգ քաշային Արթուր Ալեքսանյանի 55 վայրկանում 8:0 հաշվով հաղթեց գերմանացի Օլիվեր Հասլերին:

18:43  ,  14 сентября, 2014
Главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Левон Джулфалакян после победного поединка Артура Алексаняна поделился впечатлениями.
«Радостный момент для нашего народа. Мы возвращаемся в Армению с 2-я медалями. Жаль, что Варшаму Бораняну помешала травма. Он был способен завоевать 3-ю золотую медаль. Надеемся, что продолжим в том же темпе.
Наша цель – выиграть золотые медали на Олимпийских играх. Наши спортсмены готовы к Рио-2016. Поздравляю наш народ с этой победой», - в прямом эфире Первого канала Армении сказал Олимпийский чемпион Левон Джулфалакян.
Напомним, что представитель Армении в весовой категории до 98 кг Артур Алексанян завоевал золотую медаль чемпионата мира по греко-римской борьбе в Ташкенте, победив представителя Германии Оливера Хаслера.