16:48  ,  2 օգոստոսի, 2014
Անգլիական «Լիդս Յունայթեդ» ֆուտբոլային ակումբը դատի է տվել տեղի ոստիկանությանը՝ պահանջելով վերադարձնել 800 հազար ֆունտ ստերլինգ, որը նախորդ տարիներին ակումբը վճարել է իրավապահ մարմիններին տնային խաղերի ժամանակ հասարակական կարգը հսկելու համար, հաղորդում է BBC-ն:
2012-ին ոստիկանությունն արդեն մի դատական գործ տանուլ էր տվել եւ ստիպված էր «Լիդսին» վերադարձնել 1.2 միլիոն ֆունտ ստերլինգ: Այժմ դատարանն ուսումնասիրում է ակումբի եւ ոստիկանության հաշվարկները 2009-2012 թվականներին:
Անգլիական երկրորդ դիվիզիոնում հանդես եկող «Լիդսը» պնդում է, որ «Էլանդ Ռոուդ» ստադիոնի հարակից փողոցների եւ տարածքի պարեկությունը ոստիկանության պարտականությունն է, եւ դրա համար ակումբը պարտավոր չէ վճարել: Արեւմտյան Յորքշիրի ոստիկանությունը հայտարարել է, որ կգտնեն փոխզիջումային լուծում:

16:48  ,  2 августа, 2014
Английский футбольный клуб  «Лидс Юнайтед» подал в суд на местную полицию, потребовав вернуть клубу 800 тысяч фунтов. Это связано с тем, что клуб переплатил органам правопорядка за их услуги во время домашних матчей команды.
Полиция, которая проиграла дело в Высоком суде в 2012 году, уже вынуждена была вернуть «Лидсу»1,2 миллиона фунтов. Сейчас суд изучил расчеты клуба с полицией с 2009 по 2012 год, сообщает ВВС.
Выступающий во втором английском дивизионе «Лидс» утверждает, что патрулирование улиц и парковок около стадиона «Элланд Роуд» входит в сферу ответственности полиции, поэтому клуб не должен платить за это.