18:37  ,  23 ապրիլի, 2012
«Կորինթիանսի» հետ պայմանագիրը խզած 30-ամյա բրազիլացի հարձակվող Ադրիանոն պատրաստվում է դատի տալ նախկին ակումբին: Ադրիանոյի խոսքով, նա պատանդ է եղել «Կորինթիանսում», ինչի պատճառով չի կարողացել մարզավիճակ պահել: Ավելորդ անձնական քաշի խնդիր ունեցող ֆուտբոլիստին ստիպել են մեկ շաբաթ մարզվել հատուկ ծրագրով:
«Ես օրինական միջոցներ կձեռնարկեմ «Կորինթիանսի» դեմ: Մեկ շաբաթ ես բանտում էի: Ես չցանկացա այդպես շարունակել: Դա պատիժ էր: Ինձ նվաստացած եմ զգում», - հայտարարել է Ադրիանոն Globo TV-ի եթերում:
Չնայած վերջին անհաջողություններին, ֆուտբոլիստը մտադիր է բարելավել մարզավիճակը եւ վերադառնալ Բրազիլիայի հավաքական:
«Ամեն ինչ կախված է ինձնից: Ադրիանոն միշտ կլինի Ադրիանո: Հուսով եմ պայմանագիր կնքել «Ֆլամենգոյի» հետ եւ իրականացնել երազանքս, վերադառնալ հավաքական», - ասել է Ադրիանոն:

18:37  ,  23 апреля, 2012
30-летний бразильский нападающий Адриано, расторгший контракт с «Коринтиансом», заявил, что подаст в суд против своего теперь уже бывшего клуба. По словам экс-футболиста «Интера» он находился в плену у команды, из-за чего не имел возможности набрать физическую форму.
«Я предприму законные действия против «Коринтианса». Целую неделю я был в тюрьме. Я не согласился там остаться. Это было наказание. Я чувствую себя униженным», - заявил Адриано в эфире Globo TV.
Несмотря на последние неудачи, футболист намерен реанимировать свою карьеру и вернуться в сборную Бразилии.
«Все зависит от меня. Адриано всегда будет Адриано. Надеюсь подписать контракт с «Фламенго», после чего воплотить свою мечту – вернуться в сборную», - подытожил он.