Դանիական «Հոբրոյի» եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Էդգար Բաբայանը NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում պատմել է Դանիայի Սուպերլիգայի ընթացիկ մրցաշրջանում իր մրցելույթների եւ առաջիկա ծրագրերի մասին։
Դանիայի առաջնության 31-րդ տուրում «Հոբրոն» տանը 3։2 հաշվով հաղթել էր «Վենդսիսելին»։ 23-ամյա հայ ֆուտբոլիստը բացել էր խաղի հաշիվը եւ ճանաչվել հանդիպման լավագույն խաղացող։
«Շատ ուրախ եմ, որ կարողացա աչքի ընկնել։ Ձախ թեւում ստացա գնդակը եւ փորձեցի սուր անկյունից ինչքան հնարավոր է ուժեղ հարվածել, քանի որ դարպասապահը սպասում էր փոխանցման։
Ես վնասվածք ունեի մրցաշրջանի առաջին հատվածում։ Բայց դրանից հետո սկսեցի ցուցադրել արդյունավետ խաղ եւ կարող եմ ասել, որ լավ մրցաշրջան եմ անցկացնում։ Հիմա մեր գլխավոր նպատակը Սուպերլիգայում տեղը պահպանելն է։
Դանիական առաջատար ակումբներից առաջարկների մասին կասեմ, որ հիմա կան խոսակցություններ իմ տրանսֆերի շուրջ։ Բայց ես գործակալին ասել եմ, որ առաջարկները կքննարկեմ միայն մրցաշրջանի ավարտից հետո։ Հիմա կենտրոնացած եմ «Հոբրոյում» եւ Հայաստանի ազգային հավաքականում իմ մրցելույթների վրա»,- նշեց Բաբայանը։

В беседе с корреспондентом NEWS.am Sport полузащитник датского «Хобро» и сборной Армении Эдгар Бабаян рассказал о своих выступлениях в датской Суперлиге в текущем сезоне, а также целях на ближайшее будущее.
В 31-м туре чемпионата Дании «Хобро» дома обыграл «Вендсиссель» со счетом 3:2, а 23-летний хавбек открыл счет в матче и был признан лучшим игроком поединка.
«Очень рад, что мне вновь удалось отличиться. Получив мяч на левом фланге, попытался пробить как можно сильнее с острого угла, поскольку голкипер ждал передачу. Застал вратаря врасплох.
Я был травмирован в течение практически всей первой части сезона. Но после этого я начал демонстрировать результативную игру и могу сказать, что провожу хороший сезон. Сейчас наша главная цель – сохранить прописку в Суперлиге.
Есть ли у меня предложения от датских топ-клубов? Знаю, что вокруг моего возможного перехода есть определенные слухи. Но я сказал моему агенту, что буду рассматривать предложения лишь после окончания текущего сезона. На данный момент я сосредоточен на выступлениях «Хобро» и национальной сборной Армении»,- отметил Бабаян.
В 16-и матчах текущего чемпионата Дании Эдгар Бабаян стал автором 5-и голов и трех результативных передач.