12:33  ,  28 փետրվարի, 2019
Լոնդոնի «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը Goal.com-ի վարկածով ընգրկվել է Անգլիայի առաջնության 28-րդ տուրի խորհրդանշական հավաքականում:
«Բորնմութի» դեմ նախօրեին կայացած տնային խաղում Հայաստանի հավաքականի ավագը դարձել էր գոլի ու 2 գոլային փոխանցման հեղինակ՝ օգնելով «Արսենալին» հաղթել 5:1 հաշվով:
Goal.com-ի համաձայն՝ վերջին 4 տարում 30-ամյա Մխիթարյանն «Արսենալի» առաջին ֆուտբոլիստն է, որը գոլի ու գոլային փոխանցման հեղինակ է դառնում Պրեմյեր լիգայի 2 խաղերում անընդմեջ: 2015-ի փետրվարին լոնդոնյան ակումբի կազմում նման ցուցանիշ գրանցել էր իսպանացի կիսապաշտպան Սանտի Կասորլան:
Հենրիխ Մխիթարյանը գոլի ու գոլային փոխանցման հեղինակ էր դարձել նաեւ «Սաուհեմփթոնի» հետ նախորդ տուրի խաղում (2:0): Անգլիայի ընթացիկ առաջնությունում նա մասնակցել է 16 հանդիպման, խփել 6 գոլ եւ կատարել 4 գոլային փոխանցում:
Goal.com-ը տուրի խորհրդանշական հավաքականում ընդգրկել է նաեւ Ալիսոն Բեքերին («Լիվերպուլ»), Տրենտ Ալեքսանդր-Առնոլդին («Լիվերպուլ»), Դավիդ Լուիսին («Չելսի»), Վիրջիլ վան Դայկին («Լիվերպուլ»), Ալեքսանդր Զինչենկոյին («Մանչեսթեր Սիթի»), Մեսութ Օզիլին («Արսենալ»), Գիլֆի Սիգուրդսոնին («Էվերտոն»), Սադիո Մանեին («Լիվերպուլ»), Դոմինիկ Կալվերտ-Լյուիսին («Էվերտոն») եւ Պյեր-Էմերիկ Օբամեյանգին («Արսենալ»):

12:33  ,  February 28, 2019
Arsenal midfielder Henrikh Mkhitaryan has been included in GOAL’s English Premier League Team of the Week.
As reported earlier, the captain of the Armenian national football team scored a goal and made two assists in Arsenal’s home game Wednesday against Bournemouth, and helped his club win the match 5-1.
“Mkhitaryan became the first Arsenal player to both score and assist a goal in consecutive Premier League appearances since [Spain midfielder] Santi Cazorla in February 2015,” according to GOAL.
Mkhitaryan had netted a goal and made an assist in the Gunners’ previous Premier League game against Southampton, and which Arsenal had won 2-0.
The Armenia international has scored 6 goals and made 4 assists in 16 appearances for the Gunners, so far in the current season of the top tier in the English football league system.