17:20  ,  20 սեպտեմբերի, 2018
Ես շատ գոհ եմ մեր թիմային աշխատանքից եւ հաղթանակից, ասել է Մադրիդի «Ռեալի» եւ աշխարհի փոխչեմպիոն Խորվաթիայի հավաքականի կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչը՝ մեկնաբանելով հաղթանակն իտալական «Ռոմայի» նկատմամբ Չեմպիոնների լիգայի խմբային մրցաշարի առաջին տուրում։
«Շատ գոլային պահեր ստեղծեցինք եւ կարող էինք հաղթել ավելի մեծ առավելությամբ։ Աշխարհի առաջնությունից հետո ֆիզիկապես եւ հոգեբանորեն հոգնածեի, բայց հիմա աստիճանաբար ինձ ավելի լավ եմ զգում։ Հույս ունեմ, որ կշարունակեմ խաղալ այնպես, ինչպես «Ռոմայի» դեմ։
Հպարտ եմ, որ երկրպագուներն ու հայրենակիցներս քվեարկել են իմ օգտին, բայց ես քիչ եմ մտածում «Ոսկե գնդակի» մասին։ Եթե ստանամ այդ մրցանակը, կլինեմ երջանիկ, բայց չստանալու դեպքում էլ շատ չեմ տխրի, կյանքը դրանով չի ավարտվում։ Գլխավորը իմ թիմն է»,– Մոդրիչի խոսքը մեջբերում է Marca–ն։

17:20  ,  20 сентября, 2018
Полузащитник мадридского «Реала» и сборной Хорватии Лука Модрич прокомментировал победу над итальянской «Ромой» в матче первого тура группового этапа Лиги чемпионов.
«Я очень доволен нашей командной работой и победой. Создали много голевых моментов и могли выиграть с более крупным счетом. После чемпионата мира у меня накопилась усталость в физическом и психологическом плане, однако постепенно чувствую себя лучше. Надеюсь, что продолжу играть так, как в матче против «Ромы».
Горд, что болельщики и мои соотечественники проголосовали за меня, но я мало думаю о «Золотом мяче». Если получу этот приз, буду счастлив, но даже если не удостоюсь этой награды, жизнь на этом не закончится. Главное – успехи команды»,- приводит слова Модрича Marca.