23:51  ,  26 հուլիսի, 2018
Երեւանի «Ալաշկերտը» Եվրոպայի լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի առաջին խաղում նվազագույն հաշվով արտագնա հաղթանակ տարավ Չեռնոգորիայի չեմպիոն «Սուտյեսկայի» նկատմամբ: Նիկշիչ քաղաքում կայացած խաղում Վարուժան Սուքիասյանի գլխավորած թիմի հաղթական գոլը 11-րդ րոպեին խփեց սերբ պաշտպան Մլադեն Զելկովիչը։
Դիմակայության պատասխան հանդիպումը տեղի կունենա օգոստոսի 2-ին Երեւանի «Հանրապետական» ստադիոնում։
Հիշեցնենք, որ 2 թիմերն էլ հայտնվել են Եվրոպայի լիգայում, քանի որ դուրս են մնացել Չեմպիոնների լիգայի որակավորման առաջին փուլից։ «Ալաշկերտը» պարտվել էր շոտլանդական «Սելթիկին», իսկ «Սուտյեսկան»՝ ղազախական «Աստանային»։
«Սուտյեսկայի» արգելքը հաղթահարելու դեպքում «Ալաշկերտը» կմրցի Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի «Կլուժ» (Ռումինիա) - «Մալմյո» (Շվեդիա) զույգում պարտվողի հետ:
Եվրոպայի լիգա, որակավորման երկրորդ փուլ, առաջին խաղ
«Սուտյեսկա» - «Ալաշկերտ»՝ 0։1
Մլադեն Զելկովիչ, 11
«Ալաշկերտ» Օգնյեն Չանչարևիչ, Գագիկ Դաղբաշյան, Օլիվեր Պրազնովսկի, Տարոն Ոսկանյան, Գորան Անտոնիչ, Մլադեն Զելկովիչ, Արթուր Եդիգարյան, Արտակ Գրիգորյան, Ջեֆերսոն Ռեիս (Դանիլո Սեկուլիչ, 67), Ուրոշ Նենադովիչ (Գուստավո Մարմենտինի, 84), Միհրան Մանասյան (Արտակ Եդիգարյան, 56)։

23:51  ,  26 июля, 2018
Чемпион Армении «Алашкерт» победил чемпиона Черногории «Сутьеску» в первом матче второго квалификационного раунда Лиги Европы.
Единственный гол в прошедшей в Никшиче игре команда Варужана Сукиасяна забила в первом тайме. На 11-й минуте ударом с острого угла отличился сербский защитник Младен Зелькович.
Ответная встреча команд состоится 2-го августа на ереванском «Республиканском» стадионе. В третьем квалификационном раунде победитель этой пары встретится с командой, которая уступит в лигочемпионской паре «Мальме» (Швеция) – «Клуж» (Румыния).
Напомним, что обе команды оказались в Лиге Европы после того, как выбыли из первого квалификационного раунда Лиги чемпионов. «Алашкерт» уступил шотландскому «Селтику», а «Сутьеска» - казахстанской «Астане».
Лига Европы, второй квалификационный раунд, первый матч
«Сутьеска» (Черногория) «Алашкерт» (Армения) 0:1
Младен Зелькович, 11
«Алашкерт»: Огньен Чанчаревич, Гагик Дагбашян, Оливер Празновски, Тарон Восканян, Горан Антонич, Младен Зелькович, Артур Едигарян, Артак Григорян, Джефферсон Реис (Данило Секулич, 67), Урош Ненадович (Густаво Марментини, 84), Мигран Манасян (Артак Едигарян, 56):