00:12  ,  30 մայիսի, 2018
«Լիվերպուլի» ֆիզոթերապևտ Ռուբեն Պոնսը խոսել է անգլիական ակումբի եգիպտացի հարձակվող Մոհամեդ Սալահի ապաքինման ժամկետների մասին։ Եգիպտոսի հավաքականի հարձակվողը Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչի ժամանակ վնասել էր ուսը։ Նրա մասնակցությունը Ռուսաստանում կայանալիք աշխարհի առաջնությանը հարցականի տակ է։
«Մոհամեդի վերականգնողական փուլը կտևի 3-ից 4 շաբաթ, բայց մենք կփորձենք հնարավորինս արագացնել այդ ժամկետները։ Երբ Սալահը ընկավ և չբարձրացավ, մենք հասկացանք, որ ամեն ինչ շատ լուրջ է, քանի որ նա մինչ այս երբեք չէր բողոքել ցավերից։ Հուսով ենք, որ նա կկարողանա մասնակցել ԱԱ-ին»,- Պոնսի խոսքն է փոխանցում Marca-ն։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Սալահը մեկնել է Իսպանիա։ 25-ամյա ֆուտբոլիստը այնտեղ է շարունակելու վերականգնողական փուլը։
ԱԱ-2018-ի խմբային փուլում Եգիպտոսի մրցակիցները կլինեն Ռուսաստանի, Ուրուգվայի և Սաուդյան Արաբիայի հավաքականները։

00:12  ,  30 мая, 2018
Физиотерапевт «Ливерпуля» Рубен Понс рассказал о сроках восстановления египетского бомбардира английской команды Мохамеда Салаха. Лидер сборной Египта, получивший травму плеча в финальном матче Лиги чемпионов против мадридского «Реала», рискиет пропустить чемпионат мира 2018-го года, который пройдет в России.
«Восстановление Мохамеда займет от трех до четырех недель, но мы попытаемся сократить этот срок. Когда Салах упал на землю и не вставал, мы поняли, что случилось что-то серьезное, поскольку он никогда не жалуется. Попытались успокоить его в перерыве. Надеемся, что он успеет восстановиться к ЧМ-2018»,- приводит слова Понса Marca.
Ранее сообщалось, что Салах отправился в Испанию, где пройдет курс реабилитации. Соперниками египтян на групповом этапе ЧМ-2018 станут команды России, Уругвая и Саудовской Аравии.