12:04  ,  6 ապրիլի, 2018
Հայաստանի հավաքականի նորեկ, արգենտինական «Աթլետիկո Ուրականի» հարձակվող Նորբերտո Բրիասկո Բալեկյանը պատմել է ազգային թիմում անցկացրած երկու հանդիպումներից ստացած տպավորությունների մասին:
«Գերազանց փորձ էր, ես երջանիկ եմ: Թիմում հեշտ հարմարվեցի, թեեւ բարդ էր արագ ընտելանալ 7 ժամի տարբերությանը: Որոշակի խնդիրներ կային լեզվի հետ կապված: Ստիպված էի խոսել թարգմանիչի կամ իսպաներեն իմացող տղաների օգնությամբ: Ինձ շատ օգնեց Հենրիխ Մխիթարյանը, որի հետ լավ հարաբերություններ հաստատվեցին: Նա թարգմանում էր մարզիչի հրահանգները իսպաներեն:
Երկու անգամ զրուցեցի գլխավոր մարզիչի հետ թարգմանիչի օգնությամբ: Նա ուրախ էր տեսնել ինձ հավաքականում եւ ասաց, որ պետք է շատ աշխատեմ, քանի որ առջեւում կլինեն նոր հնարավորություններ:
Այժմ բոլոր մտքերս «Ուրականի» հետ: Ցանկանում եմ դարձյալ տեղ ունենալ մեկնարկային կազմում»,- Բրիասկոյի խոսքը մեջբերում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Հիշեցնենք, որ 22-ամյա հարձակվողը նորամուտը Հայաստանի հավաքականում նշել է Էստոնիայի (0:0) եւ Լիտվայի (0:1) հետ ընկերական հանդիպումներում:

12:04  ,  April 6, 2018
Armenian national team newcomer and Atletico Huracán forward, Norberto Briasco Balekian, shared his feelings after first games with the squad.
"It was a great experience for me, I'm happy,” said the football player, adding “there were some problems with the language, I had to communicate with the help of an interpreter or those guys who speak Spanish. Henrikh Mkhitaryan helped me a lot by translating coach’s arrangements into Spanish.”
“The coach was glad to see me in the team, and said that I should continue to work hard as there are new opportunities ahead. Now all I could think is Huracán. I want to return to the starting lineup,” club's press service reported quoting Briasco.
As reported earlier, 22-year-old Armenian national team forward deputed in friendlies with Estonia (0-0) and Lithuania (0-1).