12:30  ,  28 նոյեմբերի, 2017
Ամերիկյան «Ռեալ Սոլթ Լեյքի» հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը կարող է կարիերան շարունակել Ղազախստանի առաջնությունում:
Sports.kz-ի համաձայն՝ ղազախական ակումբներից մեկը ցանկանում է 30-ամյա ֆուտբոլիստին ձեռք բերել ձմեռային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում:
Հայաստանի հավաքականի նախկին հարձակվողը 2016-ին Մոսկվայի «Սպարտակից» է տեղափոխվել «Ռեալ Սոլթ Լեյք», որի կազմում MLS-ի այս մրցաշրջանում անցկացրել է 28 խաղ եւ խփել է 7 գոլ: Հուլիսից Մովսիսյանը միայն մեկ անգամ է հայտնվել մեկնարկային կազմում: Վերջերս հայ հարձակվողը հայտարարել էր, որ մտադիր չէ համակերպվել ամերիկյան թիմի պահեստային խաղացողի կարգավիճակի հետ եւ ունի առաջարկներ այլ ակումբներից:
2010-2015-ը Յուրա Մովսիսյանը Հայաստանի հավաքականի կազմում անցկացրել է 35 հանդիպում եւ դարձել 10 գոլի հեղինակ: Վերջին շրջանում նա հավաքական չի հրավիրվում ՀՖՖ նախագահի որոշմամբ:

12:30  ,  28 ноября, 2017
Нападающий американского «Реал Солт-Лейк» Юра Мовсисян может продолжить карьеру в чемпионате Казахстана.
По информации Sports.kz, один из казахстанских клубов намерен приобрести 30-летнего футболиста в ходе зимнего трансферного окна.
Бывший форвард сборной Армении в 2016-м году перешел из московского «Спартака» в «Реал Солт-Лейк», в составе которого в этом сезоне провел 28 матчей и забил 7 голов. Начиная с июля, Мовсисян лишь раз вышел на поле в стартовом составе команды, а в последнее время часто оставался в запасе. Ранее армянский футболист сообщил, что не собирается мириться с ролью запасного игрока в американском клубе.