15:49  ,  23 հունվարի, 2017
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն անդրադարձել է անգլիացի հարձակվող Ուեյն Ռունիի՝ Չինաստանից ստացած աներեւակայելի առաջարկին։ Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ չինական ակումբներից մեկը 31-ամյա ֆուտբոլիստին առաջարկում է շաբաթական մեկ միլիոն ֆունտ ստերլինգ աշխատավարձով պայմանագիր:
«Ըտրությունը նրանն է։ Չեմ սիրում քննադատել նրանց, ովքեր տեղափոխվում են Չինաստան։ Այնտեղ վճարում են մեծ գումարներ։ Բացի այդ, այդ փորձը կարող է հետաքրքիր լինել։ Նրա հետ երբեք չեմ զրուցել այդ թեմայով։ Կարծում եմ՝ նա դեռ կարող է օգտակար լինել մեր թիմին, սակայն որոշ մակարդակի նվաճումների հասնելուց հետո կարող ես ինքդ որոշել, թե ինչպես շարունակես կարիերադ»,- Մոուրինյոյի խոսքը մեջբերում է The Independent-ը։
Անգլիայի հավաքականի ավագը 2004 թվականից է հանդես գալիս մանչեսթերյան ակումբում, որի կազմում մասնակցել է Անգլիայի ընթացիկ առաջնության 16 խաղի եւ դարձել 2 գոլի ու 5 գոլային փոխանցման հեղինակ։ Վերջերս Ռունին գերազանցեց անգլիացի լեգենդար հարձակվող Բոբի Չարլթոնի ռեկորդը եւ 250 գոլով դարձավ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» պատմության լավագույն ռմբարկուն։ Անգլիական ակումբում նա ստանում է շաբաթական 300 հազար ֆունտ ստերլինգ աշխատավարձ։
Հիշեցնենք, որ Ռունին նաեւ Անգլիայի ազգային հավաքականի պատմության լավագույն ռմբարկուն է եւ այդ ցուցանիշով եւս գերազանցել էր Բոբի Չարլթոնի ռեկորդը:

15:49  ,  23 января, 2017
Главный тренер «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью поделился мнением о возможном переходе английского нападающего Уэйна Руни в Китай. Ранее сообщалось, что один из китайских клубов предложил 31-летнему футболисту зарплату в один млн фунтов в неделю.
«Выбор за ним. Не хочу критиковать тех, кто уезжает в Китай. Там платят очень большие деньги. Кроме того, этот опыт может быть интересным. Я с ним никогда не беседовал на эту тему. Думаю, он еще может быть полезным для нашей команды, но по достижении некоторого уровня ты можешь сам решать, где продолжить карьеру», - приводит слова Моуринью The Independent.
Капитан сборной Англии с 2004-го года играет за манкунианский клуб, в составе которого принял участие в 16-и матчах текущего чемпионата Англии, став автором двух голов и 5-и голевых передач. В минувшем туре Премьер-лиги Руни стал лучшим бомбардиром в истории 20-кратного чемпиона Англии с 250 голами. Сейчас он зарабатывает в «Манчестер Юнайтед» 300 тысяч фунтов в неделю.