01:39  +04,  10 օգոստոսի, 2016

Ռիո-2016. 17-ամյա Սեդա Թութխալյանը՝ փոխչեմպիոն, օրվա բոլոր չեմպիոններն ու մեդալային հաշվարկը (աղյուսակ)

17-ամյա Սեդա Թութխալյանը սպորտային մարմնամարզության Ռուսաստանի հավաքականի կազմում նվաճեց Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոնի տիտղոսը թիմային պայքարում: Ռուսաստանի թիմը Ալյա Մուստաֆինա, Սեդա Թութխալյան, Անգելինա Մելնիկովա, Մարիա Պասեկա եւ Դարյա Սպիրիդոնովա կազմով առաջ թողեց ԱՄՆ-ի հավաքականին: Բրոնզե մեդալները նվաճեցին Չինաստանի ներկայացուցիչները:

Սեդա Թութխալյանը ծնվել է Գյումրիում, սամբոյի աշխարհի եռակի չեմպիոն Գուրգեն Թութխալյանի դուստրն է: 1999 թվականին ընտանիքը տեղափոխվել է Մոսկվա:

Ոչ պաշտոնական թիմային հաշվարկում առաջատարը Չինաստանն է՝ 7 ոսկե, 3 արծաթե, 6 բրոնզե մեդալ: Տասնյակում են ԱՄՆ-ն, Ավստրալիան, Ռուսաստանը, Իտալիան, Հարավային Կորեան, Հունգարիան, Ճապոնիան, Ֆրանսիան ու Թաիլանդը:

Ռիո-2016. 31-րդ Օլիմպիական խաղեր

Կանայք, թիմային Artistic GymnasticsՍպորտային մարմնամարզություն

United States 
1. ԱՄՆ
184,897
Russian Federation
2. Ռուսաստան
176,688
China
3. Չինաստան
176,033

 

Տղամարդիկ, անհատական, ճկասուսեր FencingՍուսերամարտ

Korea, Republic Of Հարավային Կորեա
1. Պարկ Սան-Յոն
Hungary Հունգարիա
2. Գեզա Իմրե
France Ֆրանսիա
3. Գոտյե Գրումյե

Տղամարդիկ, 81 կգ JudoՁյուդո

Russian Federation Ռուսաստան
1. Խասան Խալմուրզաեւ
United States ԱՄՆ
2. Տրեյվիս Սթիվենս 
United Arab Emirates ԱՄԷ
3. Սերժիու Տոմա
Japan Ճապոնիա
3. Տականորի Նագասե 

Կանայք, 63 կգ JudoՁյուդո

Slovenia Սլովենիա
1. Տինա Տրստենյակ
France Ֆրանսիա
2. Կլարիս Ագբեգնեու
Israel Իսրայել
3. Յարդեն Գերբի
Netherlands Հոլանդիա
3. Անիկա վան Էմդեն

Կանայք, 10 մ զուգահեռ աշտարակ DivingՋրացատկ

China Չինաստան
1. Չեն Ռուոլին / Լիու Հյուսիա
354.00
Malaysia Մալայզիա
2. Չոն Յուն Հուն / Պանդելելա Ռինոնգ
344.34
Canada Կանադա
3. Մեգան Բենֆեիտո / Ռոսելին Ֆիլիոն
335.14

Կանայք, ատրճանակ, 25 մ ShootingՀրաձգություն

Greece Հունաստան
1. Աննա Կորակակի
Germany Գերմանիա
2. Մոնիկա Կարշ
Switzerland Շվեյցարիա
3. Հեյդի Դիտհելմ Գերբեր

Կանայք, 63 կգ WeightliftingԾանրամարտ

China Չինաստան
1. Վեյ Դեն
262 կգ
Korea, Democratic People's Republic Of Հյուսիսային Կորեա
2. Հյո Սիմ Չոյ
248 կգ
Kazakhstan Ղազախստան
3. Կարինա Գորիչեւա
243 կգ

Տղամարդիկ C1 Canoe SlalomԿանոե սլալոմ

France Ֆրանսիա 
1. Դենիս Գարգո Շանո
1:34.17
Slovakia Սլովակիա
2. Մատեյ Բենուշ
1:35.02
Japan Ճապոնիա
3. Տակույա Հանեդա
1:37.44

Անհատական, եռամարտ EquestrianՁիասպորտ

Germany Գերմանիա
1. Միխայել Յունգ
40.9
France Ֆրանսիա
2. Օստի Նիկոլյա 
48.0
United States ԱՄՆ
3. Ֆիլիպ Դաթոն
51.8

Թիմային, եռամարտ EquestrianՁիասպորտ

France
1. Ֆրանսիա
169.0
Germany
2. Գերմանիա 
172.8
Australia
3. Ավստրալիա
175.3

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում և Twitter-ում


Շնորհակալություն մեկնաբանելու համար: Ձեր մեկնաբանությունը պետք է հաստատվի խմբագրության կողմից: