15:15  ,  23 նոյեմբերի, 2015
Ավարտվել է Երեւանի հրաձգության մանկապատանեկան մարզադպրոցի հրաձգության մեծահասակների բաց առաջնությունը, հայտնում է ՀԱՕԿ-ի կայքը:
Օդամղիչ հրացան վարժության տղաների պայքարում հաղթել է Հրաչիկ Բաբայանը, որին հաջորդեել են Սուրեն Բերյանը եւ Հայկ Բաբայանը: Նույն վարժության աղջիկների պայքարում լավագույն եռյակը հետեւյալն էր՝ Սվետլանա Տիգրանյան, Մարիամ Միքայելյան, Սուսաննա Հովհաննիսյան: Օդամղիչ ատրճանակ վարժության տղաների չեմպիոն դարձավ Զավեն Իգիթյանը, իսկ աղջիկների պայքարում լավագույնն էր Էլմիրա Կարապետյանը: Օդամղիչ հրացան` վազող թիրախ, նորմալ վազք տղաների վարժությանում լավագույն արդյունք գրանցեց Ռազմիկ Մինասյանը, իսկ աղջիկներից՝ Լիլիթ Մկրտչյանը:
Առաջնությանը մասնակցում էին 63 մարզիկներ` Երեւանից, Գյումրիից եւ Վանաձորից:
Մրցաշարից հետո Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիան հրապարակել է 2016թ. հունվարին Մյունխենում կայանալիք միջազգային մրցաշարի մասնակիցների անունները: Գերմանիայում հանդես կգան՝ Հրաչիկ Բաբայանը,  Սուրեն Բերյանը, Վրեժ Թորոսյանը, Հայկ Բաբայանը, Մարիամ Միքայելյանը (հրացան), Զավեն Իգիթյանը, Բենիկ Խլղաթյանը, Էլմիրա Կարապետյանը (ատրճանակ)

15:15  ,  23 ноября, 2015
Завершился открытый чемпионат ереванской детско-юношеской спортшколы по стрельбе среди взрослых, сообщает сайт НОК.
В упражнении по стрельбе из пневматической винтовки среди мужчин одержал победу Грачик Бабаян. В тройку лидеров вошли также Сурен Берян и Айк Бабаян. В том же упражнении среди женщин в тройку лучших вошли Светлана Тигранян, Мариам Микаелян и Сусанна Оганесян. В упражнении по стрельбе из пневматической пистолета среди мужчин чемпионом стал Завен Игитян, а среди женщин - Эльмира Карапетян. В упражнении по стрельбе из пневматической винтовки по бегущей мишени ( нормальный бег) лучшие результаты показали Размик Минасян и Лилит Мкртчян.
В чемпионате участвовали 63 спортсмена из Еревана, Гюмри и Ванадзора. По результатам, показанным на чемпионате и в течении года, федерация стрельбы Армении опубликовала имена участников международного турнира, который состоится в январе 2016-го года в Мюнхене. Винтовка - Грачик Бабаян, Сурен Берян, Вреж Торосян, Айк Бабаян и Мариам Микаелян. Пистолет - Завен Игитян, Беник Хлгатян и Эльмира Карапетян.