11:40  ,  5 հոկտեմբերի, 2014
Այս մասին NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ֆուտբոլի Հայաստանի հավաքականի եւ հոլանդական «Ալմերե Սիթիի» կիսապաշտպան Նորայր Ասլանյանը, ով խոսեց սերբերի դեմ հոկտեմբերի 11-ին Երեւանում կայանալիք Եվրո-2016-ի ընտրական խաղի մասին:
Նորայր, Սերբիայի դեմ Եվրո-2016 ընտրական խաղին Հայաստանի հավաքականը մոտենում է մեծ կորուստներով: Ինչպե՞ս ես գնահատում Հայաստանի թիմի հնարավորությունները:
Բոլորն էլ գիտեն, որ մեր մի քանի առաջատարներ չեն կարողանա խաղալ, սակայն կարծում եմ, որ մեր թիմում կան այնպիսի ֆուտբոլիստներ, որոնց օգնությամբ կարող ենք հաղթել սերբերին: Չեմ կարծում, որ առանց վնասվածք ստացած ֆուտբոլիստների մենք անզոր ենք:
Իսկապե՞ս հավատում ես, որ կարող ենք հաղթել, թե՞ քաջալերում ես:
Իսկապես հավատում եմ: Ֆուտբոլում ավելի զարմանալի բաներ են եղել, ավելի անսպասելի հաշիվներ են գրանցվել: Կարեւորը, որ մեր թիմը խաղում է եւ մենք հավատում ենք: Կարեւորը, որը երկրպագուները մեզ հետ են եւ աջակցելու են մեզ:
Սերբիայի հավաքականի կազմին ծանո՞թ ես: Ի՞նչ կասես այդ թիմի մասին:
Բոլորը գիտեն, թե ինչ ուժեղ թիմ է Սերբիան: Նրանք ունեն ուժեղ կազմ ու առաջատար առաջնություններում հանդես եկող ֆուտբոլիստներ: Պետք է դիտենք նրանց խաղերը եւ պատրաստվենք:
Ինչի՞ հաշվին Հայաստանի հավաքականը կարող է հաղթել սերբերին:
Մեր պայքարը պետք է լինի ոչ միայն ֆուտբոլային: Պետք է դաշտում պայքարենք ամեն մետրի համար: Պետք է չթողնենք, որ մրցակիցը ֆուտբոլ խաղա:
Ամեն թիմում էլ կան առաջատարներ թե՛ խաղադաշտում, թե՛ հանդերձարանում: Գաղտնիք չէ, որ Հայաստանի հավաքականում դա Հենրիխ Մխիթարյանն ու Յուրա Մովսիսյանն են: Նրանց բացակայության դեպքում ո՞վ կարող է այդ դերը ստանձնել:
Անուն նշելը ճիշտ չէ, բայց կարծում եմ՝ դա պետք է անեն փորձառու ֆուտբոլիստները: Օրինակ՝ Ռոման Բերեզովսկին կարող է լինել այդ առաջատարը:
Ի՞նչ կասես քո մարզավիճակի մասին:
«Ալմերե Սիթիում» ունեմ մշտական խաղային պրակտիկա, բոլոր խաղերին մասնակցում եմ: Ցավոք, մեր թիմը դեռ լավ արդյունքեր չի գրանցում, բայց իմ մարզավիճակից գոհ եմ եւ պատրաստ եմ կատարել մարիզչի հրահանգները:

11:40  ,  5 октября, 2014
В беседе с корреспондентом NEWS.am Sport полузащитник сборной Армении и голландского клуба «Алмере Сити» Норайр Асланян отметил, что национальная команда Армении может обыграть сборную Сербии и в ослабленном в результате травм ведущих футболистов составе.
Норайр, в преддверии матча отборочного цикла Евро-2016, у сборной Армении большие кадровые потери, как оцениваешь шансы армянской сборной?
Все знают, что некоторые из наших лидеров не смогут играть, но я думаю, что в нашей команде есть такие футболисты, благодаря которым мы сможем победить сербов. Я не думаю, что без травмированных футболистов мы бессильны.
Ты и вправду веришь в это или просто хочешь таким образом поддержать команду?
Я верю. В футболе были матчи с более неожиданными результатами. Главное – наша команда играет и мы верим. Главное – болельщики с нами и поддерживают нас.
Знаком с составом сборной Сербии? Что скажешь об этой команде?
Все знают, что у сербов сильная команда. У них играют футболисты, выступающие в топовых чемпионатах Европы. Надо смотреть их игры и готовиться.
За счет чего можно обыграть сербов?
Мы должны бороться не только в футболе. Надо на поле бороться за каждый метр и не дать им играть в футбол. Во всех командах есть лидеры. Не секрет, что у нас это Мхитарян и Мовсисян.
В их отсутствии, кто может взять на себя эту роль?
Называть имена не правильно, но думаю, это должны сделать опытные футболисты. Роман Березовский может быть таким лидером.
Что скажешь о своей физической форме?
В «Алмере Сити» у меня есть постоянная игровая практика. Я принимаю участие во всех матчах. К сожалению, пока наши результаты не радуют, но я доволен своей физической формой и готов выполнять наставления тренера.