Միջազգային ավտոմոբիլային ֆեդերացիան (ՄԱՖ) վերջապես հայտարարել է, որ կարողացել է նոր համաձայնագիր կնքել Ֆորմուլա-1-ի ղեկավարության հետ: Ֆեդերացիայի ղեկավարները նշել են, որ ըստ նոր համաձայնագրի՝ իրենք կունենան ֆինանսապես ավելի լավ պայմաններ, հաղորդում է Autosport-ը:
«ՄԱՖ-ը մշտապես ցանկություն ուներ շարունակելու երկարամյա համագործակցությունը: Այնպես որ այս պատմական պահը մեզ համար կարեւոր նշանակություն ունի»,- համաձայնագրի ստորագրումից հետո ասել է ՄԱՖ-ի նախագահ Ժան Տոդը:
Նոր համաձայնագիրը նախատեսված է 7 տարվա համար. գործելու է 2013-2020 մրցաշրջանների ընթացքում: Ըստ նոր համաձայնագրի՝ ՄԱՖ-ը ոչ միայն ավելի շատ գումար կստանա, այլեւ կկարողանա որոշակիորեն մտնել Ֆորմուլա-1-ի ղեկավար շրջանակ՝ վճռորոշ խոսքի իրավունք ստանալով ռազմավարական ծրագրի ձեւավորման եւ նորամուծությունների կիրառման հարցում:

Руководители Международной автомобильной федерации (FIA) и Формулы-1 достигли нового долгосрочного соглашения, сообщает Autosport.
В новом контракте, который будет действовать в период с 2013 года по 2020 год, значительно улучшены финансовые условия для FIA, а Формула-1 получила новые процедуры по созданию правил.
«Мы можем гордиться этим соглашением, которое устанавливает более эффективный механизм контроля над чемпионатом Формулы-1. FIA долгие годы продолжит обеспечивать безопасность и регулирование Формулы-1», - сказал президент FIA Жан Тодт.