09:48  ,  2 օգոստոսի, 2013
Երեւանի «Ուլիսի» կիսապաշտպան Արամ Բարեղամյանը տեղափոխվել է «Արարատ»: Այդ մասին NEWS.am Sport-ի թղթակցին հայտնեցին «Արարատի» մամուլի ծառայությունից:
25-ամյա ֆուտբոլիստի պայմանագիրն «Արարատի» հետ նախատեսված է մինչեւ 2014-ի մայիսը: Արամ Բարեղամյանը 11 խաղ է անցկացրել Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի կազմում:
Ավելի վաղ «Ուլիսից» «Արարատ» էին տեղափոխվել Արսեն Բալաբեկյանը, Մանվել Աֆրկյանը եւ Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին կիսապաշտպան Դավիթ Գրիգորյանը: «Արարատի» նորեկների թվում են նաեւ սերբ պաշտպան Միլոշ Ստամենկովիչը, սերբ կիսապաշտպան Դարիո Ռակիչը եւ դարպասապահներ Ստեփան Ղազարյանն ու Գրիգոր Մելիքսեթյանը:

09:48  ,  2 августа, 2013
Экс-полузащитник молодежной сборной Армении Арам Барегамян перешел в ереванский «Арарат» и подписал с клубом контракт до мая 2014-го года. Об этом корреспонденту NEWS.am Sport сообщили в пресс-службе ереванского клуба.
Последним клубом 25-летнего полузащитника, долгое время выступавшего в составе ереванского «Бананца», был ереванский «Улисс».
Отметим, что в активе Барегамяна 11 матчей в составе молодежной сборной Армении.
Напомним, что ранее состав «Арарата» пополнили полузащитник Давид Григорян и форвард Арсен Балабекян (оба - «Улисс»), а также сербский защитник Милош Стаменкович, полузащитник Дарко Бондич и форвард Александр Ракич. В ереванский клуб перешли также голкиперы Степан Казарян («Бананц»), Манвел Африкян («Улисс») и Григор Меликсетян, в последнее время выступавший в чемпионате Ирана.