17:54  ,  14 ապրիլի, 2012
Ապրիլի 14-ին ֆուտբոլի Հայաստանի Բարձրագույն խմբի առաջնությունում կայացան չորրորդ տուրի երկու հանդիպումներ:
Կապանի «Գանձասարը» հյուրընկալվելիս նվազագույն հաշվով հաղթեց Երեւանի «Փյունիկին»: Հանդիպման միակ գնդակը 18-րդ րոպեին խփեց «Գանձասարի» սերբ հարձակվող Գորան Օբրադովիչը:
Օրվա մյուս խաղում Դիլիջանի «Իմպուլսը» սեփական խաղադաշտում 4:1 հաշվով առավելության հասավ Երեւանի «Արարատի» նկատմամբ:
Դիլիջանցիների կազմում մեկական գնդակ խփեցին Նորայր Գյոզալյանը, Նարեկ Դավթյանն ու Սամվել Հակոբյանը, իսկ «Արարատի» պաշտպան Ալեքսանդր Պետրոսյանը գրավեց սեփական դարպասը: Երեւանցիների հեղինակության գոլը հանդիպման լրացուցիչ ժամանակում խփեց Արթուր Մինասյանը:
Հայաստանի առաջնություն. 4-րդ տուր
«Փյունիկ» - «Գանձասար»՝ 0:1
Գորան Օբրադովիչ, 18
«Իմպուլս» - «Արարատ»՝ 4:1
Ալեքսանդր Պետրոսյան, 36 (ինքնագոլ), Նորայր Գյոզալյան, 44, Նարեկ Դավթյան, 85, Սամվել Հակոբյան, 87 – Արթուր Մինասյան, 90

17:54  ,  14 апреля, 2012
14 апреля в высшей лиге чемпионата Армении состоялись две встречи 4-го тура. Капанский «Гандзасар» в гостях добился минимального преимущества перед ереванским «Пюником». Единственный гол встречи забил на 18-й минуте сербский нападающий Горан Обрадович.
В другой игре дилижанский «Импульс» на своем поле обыграл ереванский «Арарат» со счетом 4:1.
В составе дилижанцев по одному мячу забили Норайр Гезалян, Нарек Давтян и Самвел Акопян. Защитник «Арарата» Александр Ретросян стал автором автогола. Ответный гол за «Арарат», ставший единственным, забил в добавленное время встречи Артур Минасян.
Чемпионат Армении. 4-й тур
«Пюник» - «Гандзасар», 0:1
Горан Обрадович, 18
«Импульс» - «Арарат», 4:1
Александр Петросян, 36 (автогол), Норайр Гезалян, 44, Нарек Давтян, 85, Самвел Акопян, 87 – Артур Минасян, 90