16:50  ,  11 ապրիլի, 2012
Պրիմերայի 33-րդ տուրում «Բարսելոնան» սեփական խաղադաշտում 4։0 հաշվով հաղթեց «Խետաֆեին»։ Խաղի 44-րդ րոպեին Լիոնել Մեսին գրավեց հյուրերի դարպասը՝ Իսպանիայի ընթացիկ առաջնությունում իր գոլերի քանակը հասցնելով 39-ի։
Արգենտինացին դարձավ առաջին ֆուտբոլիստը, որին հաջողվեց Իսպանիայի առաջնության մեկ մրցաշրջանի ընթացքում տնային խաղերում խփել 28 գոլ, հաղորդում է Goal.com-ը։
Նախկին ռեկորդը պատկանում էր Բիլբաոյի «Աթլետիկի» հարձակվող Տելմո Զարային եւ Մադրիդի «Աթլետիկի» ռմբարկու Բալտազարին՝ 27 գոլ։
Իսպանիայի ընթացիկ առաջնությունում Կրիշտիանու Ռոնալդուն 26 գոլ է խփել «Սանտյագո Բերնաբեու» ստադիոնում։

16:50  ,  11 апреля, 2012
В 33-ем туре чемпионата Испании «Барселона» в родных стенах легко разгромила «Хетафе» со счетом 4:0. На 44 минуте матча отличился форвард каталонцев аргентинец Лионель Месси.
Нападающий «Барселоны» стал первым в истории Лиги игроком, забившим 28 мячей в домашних играх своего клуба в одном сезоне.
Напомним, что прежний рекорд принадлежал нападающему «Атлетика» из Бильбао Тельмо Зарра и форварду мадридского «Атлетико» Бальтазару. Оба игрока забили за свои клубы 27 мячей в 1950-51  и 1988-89 гг. соответственно, сообщает Goal. Com.