15:29  ,  8 դեկտեմբերի, 2012
«Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբն ընդմիշտ կմնա իմ սրտում, բայց ես չեմ թաքցրել, որ երազում եմ խաղալ առաջատար ակումբում, գրել է Մոսկվայի «Սպարտակ» տեղափոխված Հայաստանի հավաքականի 25-ամյա հարձակվող Յուրա Մովսիսյանը՝ «Կրասնոդարի» պաշտոնական կայքի միջոցով դիմելով թիմի երկրպագուներին։
«Ես եկա այս թիմ, երբ այն նոր էր պատրաստվում նորամուտը նշել Ռուսաստանի Պրեմյեր լիգայում։ Կարծում եմ՝ մենք կարողացանք մեր խաղով արժանանալ ֆուտբոլի սիրահարների համակրանքին եւ բոլորին երկրում ստիպեցինք հաշվի նստել մեզ հետ։ Շատ շնորհակալություն երկրպագուներին, որոնք ջերմ աջակցություն էին ցուցաբերում ինձ առաջին օրվանից։ Ես շնորհակալ եմ նրանց ամեն ինչի համար։ Իմ յուրաքանչյուր գոլը, մեր յուրաքանչյուր հաղթանակն առաջին հերթին նվիրված է երկրպագուներին։
Առանձին շնորհակալություն «Կրասնոդար» ակումբի նախագահ Սերգեյ Գալիցկուն։
Ինչ վերաբերում է իմ տեղափոխությանը «Սպարտակ», ապա ես չեմ թաքցրել, որ երազում եմ խաղալ առաջատար ակումբում։ «Սպարտակը» Ռուսաստանի ամենատիտղոսակիր ակումբն է։ Այն լավ հայտնի է ոչ միայն Ռուսաստանում։ Հույս ունեմ, որ իմ տեղափոխությունը «Սպարտակ» կարեւոր քայլ կլինի առաջ իմ ֆուտբոլային կարիերայում»,- գրել է Յուրա Մովսիսյանը։
Հիշեցնենք, որ «Սպարտակն» ու «Կրասնոդարը» համաձայնության են հասել Մովսիսյանի տեղափոխության հարցում։ Հայաստանի հավաքականի 25-ամյա հարձակվողը, որն այժմ վնասվածք ունի, «Սպարտակի» կազմում խաղադաշտ դուրս կգա գարնանը։

15:29  ,  December 8, 2012
“The Krasnodar football club will forever remain in my heart,” Armenian national squad and Russia’s FC Krasnodar forward Yura Movsisyan—who transferred to FC Spartak Moscow—wrote to Krasnodar fans on the club’s official website.
“Many thanks to the fans, who were warmly supporting me from the first day. I thank them for everything. Each of my goals, each of our wins are first dedicated to the fans. Special thanks to the Krasnodar club’s president, Sergey Galitsky.
And with respect to my transfer to Spartak, I haven’t hidden that I dream of playing for the leading club. Spartak is the most-title-winning club of Russia. It is well known not solely in Russia. I hope my transfer to Spartak will be an important step forward in my football career,” Movsisyan wrote.
To note, FC Spartak Moscow and FC Krasnodar have reached an agreement on the transfer of 25-year-old Yura Movsisyan, who is currently injured and will start playing for Spartak in Spring 2013.