09:40  ,  1 մայիսի, 2024
Իսպանիայի չեմպիոն «Բարսելոնայի» իսպանացի գլխավոր մարզիչ Չավին նշել է հիմնական պատճը, որի շնորհիվ փոխել է որոշումը եւ ամռանը չի հեռանա կատալոնական ակումբից։
«Սկզբում ես զգում էի պատասխանատվություն եւ կարծում էի, որ ավելի լավ է մի կողմ քաշվել։ Բայց անցան ամիսներ եւ հիմա վստահություն եմ զգում։ Զգում եմ ակումբի, նախագահի, մարզական տնօրենի եւ խաղացողների վստայությունը։ Դա հիմնավոր պատճառ է»,- Չավիի խոսքը մեջբերում է Mundo Deportivo-ն։
Չավին հունվարին էր հայտարարել, որ հունիսին կլքի պաշտոնը, սակայն անցած շաբաթ հայտնի էր դարձել, որ ակումբի ղեկավարությունը նրան համոզել է շարունակել աշխատանքը։ Չավիի պայմանագիրը նախատեսված է մինչեւ 2025թ․ հունիս։

09:40  ,  May 1, 2024
Xavi, the manager of the reigning Spanish La Liga champions, Barcelona, has noted the main reason why he changed his decision and will not leave the Catalan club in the summer.
"At first, I felt responsible and thought that it is better to step aside. But months passed, and now I feel confident. I feel the confidence of the club, the president, the sports director, and the players. That is a valid reason," Xavi said, Mundo Deportivo reported.
Xavi had announced in January that he will step down as Barca manager in June. However, it became known last week that the club management convinced him to stay.