12:19  ,  19 մարտի, 2024
Ֆուտբոլի կանանց Հայաստանի մինչեւ 17 տարեկանների հավաքականը Ալմաթիում (Ղազախստան) մասնակցում է Եվրոպայի Մ-17 առաջնության որակավորման փուլի մինի-մրցաշարին, հաղորդում է ՀՖՖ-ի կայքը:
Մեկնարկային խաղում կանանց Հայաստանի Մ-17 հավաքականը պարտվեց Էստոնիային:
Հայաստան - Էստոնիա՝ 0:5 (0:3)
Ալմաթի, Կայրաթ ակադեմիա
Մրցավար՝ Ելենա Գոբժիլա (Մոլդովա)
Գոլերը՝ Սմիրնովա 20, Կելլի 33, Հեիդե 45+5, Տամմ, 57, Մյանիստե, 61
Հայաստան
1․ Լիլիթ Բաբայան (12. Վիոլետա Մուսախանյան 66), 3. Սոֆի Մհերյան, 4. Անի Օհանյան (ա), 5․ Քնարիկ Բաղդասարյան, 6. Մանե Ասլանյան (8. Անի Վարդազարյան, 36), 7. Մարիաննա Վարդանյան, 9․ Կարինե Մկրտչյան, 10․ Արմինե Վարդանյան, 13. Վիկտորյա Հակոբյան (18. Անի Թադևոսյան 55), 17. Մարիա Վարդանյան, 19. Նարե Մեծոյան (15. Գոհար Ավետիսյան, 36)
Պահեստայիններ՝ 2. Լիլիթ Կարապետ, 14. Էլեն Մկրտչյան, 20. Արևիկ Համբարձումյան, 23․ Զարուհի Խաչատրյան
Գլխավոր մարզիչ՝ Արմեն Բարեղամյան
Էստոնիա
1․ Մերիտ Լելով, 3. Աnնի Իլիսսոն 6. Աննա-Լիզա Հեիդե (15. Ռեբեկա Նորա Յուրգենս 78), 7. Դարինա Կուդյավնինա (5. Լիզ Գետեր Սար 46), 8. Լովիսե Մյանիստե (ա) (20. Անաստասիա Յուժանինովա 78), 10. Նիկոլ Կելլի, 13. Դայանա Սմիրնովա, 14. Կերտու Մուգու (11. Իզաբելլա-Սոֆիա Սկոտտի 46),16. Կարմեն Վապպեր, 17. Արինա Տառասովա, 21. Աննամարի Տամմ (9. Դարյա Ուզյուկինա 62)
Պահեստայիններ՝ 12. Լիսանդրա Կյորան, 2. Ալեսյա Կյուրու, 19. Անաստասիա Պիկով, 23. Ելիզավետա Յուժանինովա

12:19  ,  19 марта, 2024
18-го марта в Алматы стартовал мини-турнир отборочного раунда женского чемпионата Европы до 17-и лет.
В стартовом матче женская сборная Армении до 17-и лет уступила Эстонии, сообщает официальный сайт ФФА.
Армения - Эстония: 0:5 (0:3)
Алматы, Кайрат Академия
Судья: Елена Гобжила (Молдова)
Голы: Смирнова 20, Келли 33, Хайде 45+5, Тамм, 57, Мианиште, 61
Армения
1. Лилит Бабаян (12. Виолета Мусаханян 66), 3. Софи Мгерян, 4. Ани Оганян (кап.), 5. Кнарик Багдасарян, 6. Мане Асланян (8. Ани Вардазарян 36), 7. Марианна Варданян, 9. Карине Мкртчян, 10. Армине Варданян, 13. Виктория Акопян (18. Ани Тадевосян, 55), 17. Мария Варданян, 19. Наре Мецоян (15. Гоар Аветисян 36)
Запасные: 2. Лилит Карапет, 14. Элен Мкртчян, 20. Аревик Амбарцумян, 23. Заруи Хачатрян
Главный тренер: Армен Барегамян
Эстония
1. Мерит Лелов, 3. Анни Илиссон, 6. Анна-Лиза Хайде (15. Ребекка Нора Юргенс 78), 7. Дарина Кудявнина (5. Лиз Гетер Сар 46), 8. Ловизе Мианисте (кап.) (20. Анастасия Южанинова 78), 10. Николь Келли, 13. Диана Смирнова, 14. Керту Мугу (11. Изабелла-София Скотти 46), 16. Кармен Ваппер, 17. Арина Тарасова, 21. Аннамари Тамм (9. Дарья Узюкина 62)