19:43  ,  9 հունվարի, 2024
Ֆուտբոլի Հայաստանի Պրեմիեր լիգայի առաջատար «Փյունիկը» ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի թուրքական Անթալիա քաղաքում հունվարի 15-ից փետրվարի 15-ը՝ նախապատրաստվելով ընթացիկ մրցաշրջանի երկրորդ հատվածի մեկնարկին, հաղորդում է երեւանյան ակումբի մամուլի ծառայությունը:
Հավաքի առաջին հատվածում Եղիշե Մելիքյանի մարզչական շտաբը շեշտը կդնի տեխնիկական ու ֆիզիկական պատրաստվածության վրա, իսկ երկրորդ հատվածում՝ տակտիկա-տեխնիկական, բացի դրանից, թիմը կանցկացնի ստուգողական հանդիպումներ, որոնց մասին կտեղեկացվի լրացուցիչ:
«Մենք շատ պատասխանատու ենք վերաբերվում հավաքներին, քանի որ դա այն է, ինչը թույլ կտա մեզ հետագայում պայքարել չեմպիոնության համար: Թուրքիային այլընտրանք չկա՝ թե՛ կազմակերպչական մակարդակով, թե՛ սպարինգ մրցակիցների, և թե՛ այնտեղ առկա հնարավորությունների տեսանկյունից: Այնտեղ, իրոք կա պրոֆեսիոնալ մոտեցում, ու առկա պայմանները լավագույնն են:
Իրավիճակն այնպիսին է, որ այս հավաքից հետո մենք պատշաճ պայմաններ չենք ունենա մինչև մրցաշրջանի ավարտը պատրաստվելու համար և հիմա մեզ համար կարևոր է առավելագույն օգուտ քաղել»,- ասել է Արթուր Սողոմոնյանը առաջիկա հավաքի մասին:
Հայաստանի առաջնության 20 տուրից հետո «Փյունիկը» 48 միավորով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը եւ 6 միավոր առաջ է երկրորդ տեղում գտնվող «Նոայից»։ 42 միավոր ունի նաեւ երրորդ տեղում գտնվող «Արարատ-Արմենիան»։

19:43  ,  9 января, 2024
«Пюник» проведет учебно-тренировочный сбор в турецком городе Анталья с 15-го января по 15-е февраля, готовясь к старту второй части текущего сезона, сообщает пресс-служба клуба.
«В первой части сбора тренерский штаб Егише Меликяна сделает акцент на техническую и физическую подготовку, а во второй части - на тактико-техническую подготовку. А также гранатовые сыграют контрольные матчи, о которых мы сообщим позже.
Мы очень ответственно относимся к сборам, потому что это то, что позволит нам потом бороться за чемпионство. У Турции нет альтернатив по уровню организации, и по спарринг-партнерам, и по возможностям, которые там есть. Там, действительно, профессиональный подход. Другие варианты, которые мы видели, очень сильно уступают и не позволят нам бороться за чемпионство.
Ситуация такова, что после этого сбора у нас не будет надлежащих условий для подготовки до конца сезона и сейчас нам важно извлечь максимальную пользу», - сказал Артур Согомонян о предстоящем сборе.
После 20 туров чемпионата Армении «Пюник» с 48-ю очками возглавляет турнирную таблицу. «Ноа» (42 очка) идет на втором месте, «Арарат-Армения» (42 очка) занимает третье место.