Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերում հուլիսի 27–ին վիճարկվեց մեդալների 22 հավաքածու։
Երկրորդ օրն անընդմեջ ընդհանուր մեդալային հաշվարկը գլխավորում է Ճապոնիան՝ 10 ոսկե, 3 արծաթե, 5 բրոնզե։ ԱՄՆ–ն ու Չինաստանն ունեն 9–ական ոսկե մեդալ։
Տրիատլոն, կանայք
- Ֆլորա Դաֆի (Բերմուդյան կղզիներ)՝ 1:55.36
- Ջորջիա Թեյլոր–Բրաուն (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1:56.50
- Քեթի Զաֆերես (ԱՄՆ)՝ 1:57.03
Լող, տղամարդիկ, 200 մետր, ազատ ոճ
- Թոմ Դին (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1.44,22
- Դանքան Սքոթ (Մեծ Բրիտանիա)՝ 1.44,26
- Ֆերնանդո Մուլենբերգ Շեֆեր (Բրազիլիա)՝ 1.44,66
Լող, տղամարդիկ, 100 մետր, թիկնալող
- Եվգենի Ռիլով (Ռուսաստան)՝ 51,98
- Կլիմենտ Կոլեսնիկով (Ռուսաստան)՝ 52,00
- Ռայան Մերֆի (ԱՄՆ)՝ 52,19
Հրաձգություն, օդամուղ ատրճանակ, 10 մետր, կին–տղամարդ
- Չինաստան (Ցզյան Ժանսին / Պան Վեյ)
- Ռուսաստան (Վիտալինա Բացարաշկինա / Արտյոմ Չեռնոուսով)
- Ուկրաինա (Ելենա Կոստեւիչ / Օլեգ Օմելչուկ)
Լող, կանայք, 100 մետր, թիկնալող
- Կայլի Ռոչել Մաքաուն (Ավստրալիա)՝ 57,47
- Կայլի Մաս (Կանադա)՝ 57,72
- Ռեգան Սմիթ (ԱՄՆ)՝ 58,05
Լող, կանայք, 100 մետր, բրաս
- Լիդիա Էլի Յակոբի (ԱՄՆ)՝ 1.04,95
- Տատյանա Շյոնմաքեր (Հարավային Աֆրիկա)՝ 1.05,22
- Լիլիան Քինգ (ԱՄՆ)՝ 1.05,54
Լեռնային հեծանիվ, կանայք, կրոս–քանթրի
- Իոլանդա Նեֆ (Շվեյցարիա)՝ 1:15.46
- Սինա Ֆրայ (Շվեյցարիա)՝ 1:16.57
- Լինդա Ինդերգանդ (Շվեյցարիա)՝ 1:17.05
Ջրացատկ, կանայք, զուգահեռ աշտարակ, 10 մետր
- Յույսի Չեն / Ցզյացի Չժան (Չինաստան)՝ 363,78
- Ջեսիկա Պարատո / Դելանի Շնել (ԱՄՆ)՝ 310,80
- Գաբրիելա Գարսիա / Ալեխանդրա Օրոսկո Լոսա (Մեքսիկա)՝ 299,70
Հրաձգություն, օդամուղ հրացան, 10 մտր, կին–տղամարդ
- Յան Ցյան / Յան Հաոժան (Չինաստան)
- Մերի Թաքեր / Լուկաս Կոզենեսկի (ԱՄՆ)
- Յուլյա Կարիմովա / Սերգեյ Կամենսկի (Ռուսաստան)
Թիավարության սլալոմ, կանայք, բայդարկա
- Ռիկարդա Ֆունկ (Գերմանիա)՝ 105,50
- Մայալեն Չուրո (Իսպանիա)՝ 106,63
- Ջեսիկա Ֆոքս (Ավստրալիա)՝ 106,73
Ծանրամարտ, կանայք, 59 կգ
- Կո Սինչուան (Տայպեյ)՝ 236 կգ (103 + 133, օլիմպիական ռեկորդ)
- Պոլինա Գուրեւա (Թուրքմենստան)՝ 217 (96 + 121)
- Միկիկո Անդո (Ճապոնիա)՝ 214 (94 + 120)
Ձիասպորտ, գեղավարգ, թիմային, հատուկ ծրագիր
- Գերմանիա՝ 8178,0
- ԱՄՆ՝ 7747,0
- Մեծ Բրիտանիա՝ 7723,0
Սերֆինգ, տղամարդիկ
- Իտալո Ֆերեյրա (Բրազիլիա)
- Կանոա Իգարասի (Ճապոնիա)
- Օուեն Ռայթ (Ավստրալիա)
Սերֆինգ, կանայք
- Կարիսա Մուր (ԱՄՆ)
- Բյանկա Բույտենդագ (Հարավային Աֆրիկա)
- Ամուրո Ցուզուկի (Ճապոնիա)
Ձյուդո, կանայք, 63 կգ
- Կլարիս Ագբենյենու (Ֆրանսիա)
- Թինա Տրստենյակ (Սլովենիա)
- Քեթրին Բոշեմեն–Պինար (Կանադա), Մարիա Չենտրակյո (Իտալիա)
Ձյուդո, տղամարդիկ, 81 կգ
- Տականորի Նագասե (Ճապոնիա)
- Սաիդ Մոլաեի (Մոնղոլիա)
- Շամիլ Բորչաշվիլի (Ավստրիա), Մատիաս Կասե (Բելգիա)
Սուսերամարտ, կանայք, խոցասուսեր, թիմային
- Էստոնիա
- Հարավային Կորեա
- Իտալիա
Սպորտային մարմնամարզություն, կանայք, թիմային բազմամարտ
- Ռուսաստան՝ 169,528
- ԱՄՆ՝ 166,096
- Մեծ Բրիտանիա՝ 164,096
Ծանրամարտ, կանայք, 64 կգ
- Մոդ Շարոն (Կանադա)՝ 233 կգ (105 + 128)
- Ջորջիա Բորդինյոն (Իտալիա)՝ 232 (104 + 128)
- Վեն Հոյ Չեն (Տայպեյ)՝ 230 (103 + 127)
Սոֆթբոլ
- Ճապոնիա
- ԱՄՆ
- Կանադա
Թաեվոնդո, կանայք, 67 կգ
- Միլիցա Մանդիչ (Սերբիա)
- Լի Դա Բին (Հարավային Կորեա)
- Ալտեա Լորեն (Ֆրանսիա), Բյանկա Ուոլքդեն (Մեծ Բրիտանիա)
Թաեքվոնդո, տղամարդիկ, 80 կգ
- Վլադիսլավ Լարին (Ռուսաստան)
- Դեյան Գեորգիեւսկի (Հյուսիսային Մակեդոնիա)
- Ին Կյո Դոն (Հարավային Կորեա), Ռաֆայել Յունյեր Ալբա Կաստիլյո (Կուբա)
Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում, Twitter և Telegram-ում