13:38  ,  3 մայիսի, 2021
Հայաստանի ազգային հավաքականի նախկին ֆուտբոլիստ Միշել Տեր-Զաքարյանը հայտարարել է, որ հեռանում է ֆրանսիական «Մոնպելյեի» գլխավոր մարզիչի պաշտոնից: 58-ամյա մասնագետը 2017 թվականից է գլխավորում «Մոնպելյեն», որը Ֆրանսիայի առաջնության 35-րդ տուրից հետո 47 միավորով 8-րդ տեղում է:
«22 տարի միասին, դա մեծ ուղևորություն է: Լավ ժամանակներ եմ անցկացրել այս ակումբում: Մենք լավ աշխատանք կատարեցինք, բայց ամեն բան մոտենում է ավարտին: Դա մարզիչի կյանքն է:
Այն, որ ես հեռանում եմ, չի նշանակում, որ խաղացողները հանձնվում են: Եթե իմ հեռանալուց հետո թիմը նվաճի եվրագավաթների ուղեգիր, կլինեմ երջանիկ: Նախօրեին խաղացողներին հայտնեցի հեռանալուս մասին, ինչից հետո նրանք չէին խոսում ինձ հետ»,- Միշել Տեր-Զաքարյանի խոսքը մեջբերում է France Football-ը:
Հիշեցնենք, որ Միշել Տեր-Զաքարյանի պայմանագրի ժամկետը լրանում է ամռանը: Ֆուտբոլային կարիերայի ընթացքում նա «Մոնպելյեում» խաղացել է 1988-1998-ը, իսկ Հայաստանի ազգային հավաքականում հանդես է եկել 1996-1997-ը: Տեր-Զաքարյանը մարզչական կարիերան 1998-ին սկսել է հենց «Մոնպելյեում»՝ 8 տարի աշխատելով երկրորդ և երրորդ թիմերում: Մարզչական կարիերայի ընթացքում նա գլխավորել է նաև ֆրանսիական «Նանտը», «Կլերմոնը» և «Ռեյմսը»:

13:38  ,  May 3, 2021
Former member of the Armenia national football team Michel Der Zakarian, who has been managing Montpellier HSC since 2017, has declared that he is quitting his job. Montpellier HSC are in 8th place with 47 point after the 35th round of the French football championship.
“Twenty-two years together, it’s a big journey. I had good times with this club. We did a good job, but everything comes to an end. It’s the life of a coach. The fact that I’m quitting doesn’t mean that the players are giving up. If the team scores a pass to Euro cups after I leave, I will be happy. I told the players about my leave yesterday, and they haven’t been talking to me ever since,” Michel Der Zakarian said, according to France Football.
Michel Der Zakarian’s contract ends this summer. Throughout his career, he has played for Montpellier from 1988 to 1998, and has played for the Armenia national team between 1996 and 1997. Der Zakarian started his coaching career with Montpellier and managed the second and third teams for eight years. During his coaching career, he has also managed Nant, Clermont Foot and Reims.