12:35  ,  13 մարտի, 2020
Վանաձորի «Լոռին» հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ հորդորելով ժամանակավորապես դադարացնել ֆուտբոլի Հայաստանի առաջնությունը նոր կորոնավիրուսի տարածման պատճառով։
«Ֆուտբոլային ընտանիքի հարգելի ներկայացուցիչներ, «Լոռի» ֆուտբոլային ակումբը իր մտահոգությունն է հայտնում կապված կորոնավիրուսի տարածման հետ։ Մեր ակումբի դիրքորոշման հիմքում առաջնայինը մարդու առողջությունն է և նրա անվտանգությունը։
Ստեղծված իրավիճակում «Լոռի» ՖԱ-ն հորդորում է ֆուտբոլային ընտանիքին կայացնել ճիշտ որոշում և ժամանակավորապես դադարեցնել ՀՀ առաջնության հանդիպումները, ինչպես դա արել են Աշխարհի գերակշռող երկրներում։
Հակառակ դեպքում մեր ակումբը կքննարկի բոլոր հնարավոր ռիսկերը և անվտանգության նկատառումներից ելնելով կկայացնի ինքնուրույն որոշում, մասնակցել առաջիկա տուրի խաղին, թե ոչ»,- նշվում է հայտարարությունում։

12:35  ,  13 марта, 2020
Ванадзорский «Лори» выступил с заявлением, в котором призвал временно приостановить чемпионат Армении по футболу из-за распространения нового коронавируса.
«Уважаемые представители футбольной семьи, футбольный клуб «Лори» выражает обеспокоенность по поводу распространения коронавируса. В основе позиции нашего клуба первостепенны здоровье и безопасность человека.
В сложившейся ситуации ФК «Лори» призывает футбольную семью принять правильное решение и временно приостановить матчи чемпионата РА, как это сделано в большинстве стран мира.
В противном случае наш клуб обсудит все возможные риски и из соображений безопасности примет независимое решение об участии в матче предстоящего тура», - говорится в сообщении.