13:16  ,  9 օգոստոսի, 2019
Ֆրանսիայի չեմպիոն ՊՍԺ-ի և Բրազիլիայի ազգային հավաքականի հարձակվող Նեյմարը փորձում է օգտագործել ցանկացած հնարավորություն, որպեսզի վերադառնա կատալոնական «Բարսելոնա»:
Իսպանական AS-ի հաղորդմամբ՝ Նեյմարը զանգահարել է «Բարսելոնայի» առաջատար Լիոնել Մեսիին և խնդրել, որ արգենտինացին զրուցի ակումբի նախագահ Խոսեպ Մարիա Բարտոմեուի հետ: Նեյմարը կարծում է, որ Մեսիի միջնորդության դեպքում «Բարսելոնան» կհամաձայնի ՊՍԺ-ի առաջարկած պայմաններին:
Նեյմարը հայտնել է Մեսիին, որ ցանկանում է հանդես գալ միայն «Բարսելոնայի» կազմում, սակայն եթե կատալոնական ակումբը լուրջ քայլեր չձեռնարկի իր տրանսֆերը գնելու ուղղությամբ, ստիպված կլինի ընդունել Մադրիդի «Ռեալի» առաջարկը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ «Բարսելոնայի» ղեկավարությունը խնդրել է Նեյմարին մի փոքր էլ սպասել և ոչ մի դեպքում չքննարկել «Ռեալի» կատարած առաջարկները:

13:16  ,  August 9, 2019
PSG forward Neymar is trying to use any opportunity to come back to Barcelona, media reports suggest.
According to AS, he has called Lionel Messi asking him to talk to Barça president Maria Bartomeu about his transfer. Neymar believes Messi’s help may move forward the deal between Barcelona and PSG.
Neymar told he wants to play for Barça, but unless the Catalan club makes serious steps for his return, he would be forced to receive Real’s offer.
Earlier Sport.es said Barça leadership asked Neymar to wait and not to discuss any offers from Real.