20:31  ,  5 հուլիսի, 2012
Եգիպտոսի ֆուտբոլի ասոցիացիան (ԵՖԱ) հուլիսի 5-ին հայտարարել է, որ Եգիպտոսի ֆուտբոլի առաջնությունը կվերսկսվի օգոստոսին: Առաջնությունը կմեկնարկի գրեթե յոթամսյա ընդմիջումից հետո, որը կապված էր Պորտ-Սադիդում 74 մարդու կյանք խլած ողբերգության հետ:
ԵՖԱ-ն նշել է, որ առաջնությունը նորից կմեկնարկի օգոստոսի 24-ին` պայմանով, որ կառավարությունը հավանություն տա երկրի ստադիոններում անվտտանգության նոր միջոցառումներին:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 1-ին Պորտ-Սաիդում Կահիրեի «Ալ-Ահլիի» եւ տեղի «Ալ-Մասրի» թիմերի միջեւ հանդիպման ժամանակ տեղի էին ունեցել ընդհարումներ: Խաղի ժամանակ «Ալ-Մասրիի» երկրպագուները ծեծի էին ենթարկել «Ալ-Ահլիի» աջակիցներին, այնուհետեւ ներխուժել խաղադաշտ եւ հարձակվել հյուրերի մարզչական շտաբի եւ խաղացողների վրա:

20:31  ,  5 июля, 2012
Египетская футбольная ассоциация (EFA) 5 июля объявила, что чемпионат Египта по футболу возобновится в августе. Первенство стартует после почти семимесячного перерыва, связанного с трагедией в Порт-Саиде, унесшей жизни 74 человек.
Египетская футбольная ассоциация отмечает, что чемпионат повторно стартует 24 августа при условии, что правительство одобрит новые меры безопасности на стадионах страны.
Напомним, что в Порт-Саиде 1 февраля на матче между каирской командой «Аль-Ахли» и местным клубом «Аль-Масри» произошли столкновения. Во время матча болельщики «Аль-Масри» избили группу поддержки «Аль-Ахли», затем прорвались на поле и напали на тренерский штаб и игроков команды гостей. В драке и возникшей затем давке погибли более 70 человек, около 300 пострадали.