10:48  ,  5 մայիսի, 2015
«Բարսելոնայի» բրազիլացի հարձակվող Նեյմարը կատալոնական ակումբից ներողություն է խնդրել «Սեւիլիայի» դեմ Պրիմերայի 31-րդ տուրի արտագնա խաղում տեղի ունեցած միջադեպի համար:
Սեւիլիայում «Բարսելոնայի» գլխավոր մարզիչ Լուիս Էնրիկեն 74-րդ րոպեին Նեյմարի փոխարեն խաղադաշտ էր դուրս բերել Չավիին, իսկ խաղն ավարտվել էր 2:2 հաշվով: Այդ փոխարինումը դուր չէր եկել Բրազիլիայի հավաքականի հարձակվողին, ով խաղադաշտից դուրս գալիս ժեստերով ցույց էր տվել իր դժգոհությունը: Ավելի ուշ Նեյմարը նշել էր, որ միշտ ցանկանում է լինել խաղադաշտում: Բրացիլացին դրանից հետո ներողություն էր խնդրել Չավիից, սակայն «Բարսելոնայի» ավագը, կարծելով, որ դա բավական չէ, պահանջել էր ներողություն հայտնել նաեւ Լուիս Էնրիկեին ու ամբողջ թիմին: Նեյմարն ընդունել է «Բարսելոնայի» ավագի խորհուրդը, սակայն հրաժարվել է զրուցել ու ներողություն խնդրել իր մարզիչից, գրում է El Confidencial-ը:

10:48  ,  5 мая, 2015
Бразильский нападающий «Барселоны» Неймар извинился перед игроками каталонского клуба за свое поведение в матче 31-го тура чемпионата Испании с «Севильей».
В Севильи главный тренер «Барселоны» Луис Энрике на 74-й минуте заменил Неймара на Хави, а игра завершилась со счетом 2:2. Это не понравилось форварду сборной Бразилии, и, покидая поле, он жестами выразил свое недовольство. Ранее Неймар отметил, что хочет всегда находится на поле. После этого бразилец принес извинения Хави, но капитан «Барселоны», посчитав это недостаточным, потребовал извиниться перед всей командой и Луисом Энрике. Неймар принял совет капитана «Барселоны», однако отказался побеседовать с Луисом Энрике и принести ему свои извинения, пишет El Confidencial.