12:20  ,  2 ապրիլի, 2015
Անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» հարձակվող Սերխիո Ագուերոն անդրադարձել է Լիոնել Մեսիի վնասվածքին, որի պատճառով «Բարսելոնայի» ռմբարկուն բաց թողեց Արգենտինայի հավաքականի նախորդ 2 ընկերական խաղերը
«Լեոն ցանկանում էր խաղալ: Նա միշտ ձգտում է դուրս գալ խաղադաշտ, սակայն այս անգամ չստացվեց: Նրա սնունքաթաթային հոդն այնպես էր այտուցվել, որ նույնիսկ չկարողացավ խաղակոշիկ հագնել: Խերարդո Մարտինոն նրան բացատրեց, որ ավելի լավ է ռիսկի չդիմել այժմ», Ագուերոյի խոսքը մեջբերում է Marca-ն:
Իսպանական մամուլում լուրեր են շրջանառվում, որ Մեսին ոտքը վնասել էր «Մանչեսթեր Սիթիի» դեմ Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակիչի պատասխան խաղում եւ «Էլ Կլասիկոյում» հանդես է եկել վնասվածքով:

12:20  ,  2 апреля, 2015
Нападающий английского «Манчестер Сити» Серхио Агуэро коснулся травмы Лионеля Месси, из-за которой нападающий «Барселоны»  пропустил последние встречи сборной Аргентины.
«Лео хотел сыграть. Он всегда хочет выходить на поле, но на этот раз он не смог. У него стопа распухла настолько, что он не мог даже бутсу на ногу надеть. Херардо Мартино объяснил ему, что сейчас лучше всего  не рисковать», – приводит слова Агуэро Marca.
Ранее сообщалось, что Месси получил травму в матче 1/8 финала Лиги чемпионов против «Манчестер Сити».