18:14  ,  13 մարտի, 2015
Եվրոպական օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Պատրիկ Հիկեն ողջունել է ՀԱՕԿ-ի որոշումը մասնակցել հունիսին Բաքվում կայանալիք առաջին Եվրոպական խաղերին, հաղորդում է ՀԱՕԿ կայքը:
«Սա հրաշալի նորություն է Եվրոպական խաղերի եւ հայկական սպորտի համար եւ ես շնորհավորում եմ ՀԱՕԿ-ին այս որոշումն ընդունելու համար: Համոզված էի, որ հենց սա կլինի վերջնական արդյունքը, քանի որ Հայաստանը նվիրյալ մարզական երկիր է եւ Եվրոպական օլիմպիական ընտանիքի կարեւոր անդամ է: Նրանց մարզիկների ներկայությունը Բաքվում մեծապես կնպաստի Եվրոպական խաղերի հաջողությանը»,- ասել է Պատրիկ Հիկեն:
Եվրոպական մարզական խաղերը տեղի կունենան հունիսի 12-ից  28-ը: Մարզական ծրագրում ընդգրկված 20 մարզաձեւերից 12-ի մրցումները մարզիկներին Ռիո 2016-ի որակավորման հնարավորություն կտա:

18:14  ,  March 13, 2015
“This is great news for the European Games and for Armenian sport, and I want to congratulate the National Olympic Committee for taking this decision,” President Hickey said.  “From the start I have very been confident that this would be the end outcome as Armenia is a passionate sports country and an important member of the European Olympic family. The presence of their athletes at Baku 2015 will certainly contribute to the success of the inaugural European Games.”
Baku 2015 will take place from 12 – 28 June and feature 17 days of competition. Of the 20 sports on the Sports Programme, 12 of them will offer qualification opportunities for athletes to Rio 2016.