16:14  ,  5 մարտի, 2015
Լեգենդար ֆուտբոլիստ Խորեն Հովհաննիսյանի 60-ամյակին նվիրված ընկերական խաղի տոմսերն արդեն վաճառքում են եւ արժեն 500-1000 դրամ։ Այդ մասին NEWS.am Sport-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց խաղի նախաձեռնող ու ֆինանսավորող Արթուր Սողոմոնյանը։
Մոսկվայաբնակ հայ գործարարի խոսքով՝ խաղից ստացված ամբողջ հասույթը փոխանցվելու է քաղցկեղով հիվանդ երեխաների բուժմանը։
Հիշեցնենք, որ Խորեն Հովհաննիսյանի 60-ամյակին նվիրված ընկերական խաղն անցկացվելու է մարտի 28-ին Երեւանի Հանրապետական ստադիոնում։ Հանդիպանը մասնակցելու են 80-90-ակնների աշխարհի եւ ԽՍՀՄ աստղերի թիմերը։ Երեւան են ժամանելու մի շարք լեգենդար ֆուտբոլիստներ, այդ թվում՝ Բրազիլիայի հավաքականի եւ Մադրիդի «Ռեալի» նախկին պաշտպան Ռոբերտո Կարլոսը։

16:14  ,  5 марта, 2015
Билеты на матч, посвященный 60-летию легендарного футболиста Хорена Оганесяна, поступили в продажу. Билеты будут стоить от 500 до 1000 драм. Об этом в беседе с корреспондентом NEWS.am Sport отметил спонсор этого матча Артур Согомонян.
По словам армянского предпринимателя, все средства от матча будут направлены на лечение детей с онкологическими заболеваниями.
Напомним, что товарищеский матч, посвященный 60-летию Хорена Оганесяна, состоится 28-го марта в Ереване. Между собой сыграют выдающиеся мировые и советские футболисты 80-х и 90-х гг.