21:55  ,  30 հունիսի, 2018
NEWS.am–ը TotoGaming–ի հետ համատեղ ներկայացնում է «Աշխարհի առաջնությունը Վերայի եւ Դավիթի հետ» լրատվական–ժամանցային տեսանախագիծը, որը հունիսի 14–ից հուլիսի 15–ը Ռուսաստանում անցկացվող ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության օրերին ներկայացնում է քառամյակի գլխավոր ֆուտբոլային իրադարձությունը մրցաշարի անցկացման քաղաքներից։
Դավիթը Վոլգոգրադից վերադառնում է Սոչի՝ նրա վերջին երկաթուղային ուղեւորությունն աշխարհի առաջնությունում։ Իսկ Սոչին արդեն Ուրուգվայի եւ Պորտուգալիայի ֆանատների տրամադրության տակ է։ Վերան Մոսկվայում հանդիպում է լեգենդար Նիկիտա Սիմոնյանի հետ։
Դավիթն ու Վերան նաեւ մարտահրավեր են նետում միմյանց՝ նվաճելով համապատասխանաբար Վոլգոգրադի եւ Մոսկվայի ամենաբարձր կետերը։
30 օր NEWS.am-ի ընթերցողները նաեւ հնարավորություն ունեն մասնակցել վիկտորինայի եւ արժանանալ մրցանակի։ Վերան ու Դավիթը նախագծի բոլոր սերիաներում անցկացնում են մարտահրավեր մրցակցություն`Challenge Battle, որի քվեարկությունն անցկացվում է աշխարհի առաջնությանը նվիրված NEWS.am-ի հատուկ էջում։

21:55  ,  30 июня, 2018
NEWS.am совместно с TotoGaming представляет информационно-развлекательный видеопроект «Чемпионат мира с Верой и Давидом», в рамках которого будут освещаться самые важные события чемпионата мира по футболу 2018-го года, который проходит с 14-го июня по 15-е июля в 11-и городах России.
Давид из Волгограда возвращается в Сочи, где сыграют сборные Уругвая и Португалии. Вера в Москве встречается с легендарным Никитой Симоняном.
На протяжении 30-и дней читатели NEWS.am получат возможность участвовать в викторине и выигрывать призы. Вера и Давид проведут Challenge Battle во всех сериях проекта, а голосование проводится на специальной странице NEWS.am, посвященной ЧМ-2018.