23:03  ,  20 փետրվարի, 2018
Լոնդոնի «Չելսիի» բելգիացի կիսապաշտպան Էդեն Ազարը դրվատանքով է խոսել պորտուգալացի Կրիշտիանու Ռոնալդուի եւ արգենտինացի Լիոնել Մեսիի մասին:
«Ես ամեն խաղում ձգտում եմ ցուցադրել իմ առավելագույնը: Մի քանի լավ հանդիպումներ եմ անցկացրել Չեմպիոնների լիգայի խմբային փուլում՝ «Աթլետիկոյի» հետ դրսում եւ տանը, «Ռոմայի» հետ: Երբ խաղում ես աշխարհի լավագույն ակումբների դեմ, ձգտում ես փայլել: Դրա համար պետք է գերազանց հանդիպում անցկացնել:
Հրաշալի է, որ ինձ համեմատում են Մեսիի եւ Ռոնալդուի հետ: Բայց ես այլ խաղացող եմ, մենք հանդես ենք գալիս տարբեր լիգաներում: Ես ձգտում եմ հասնել նրանց մակարդակին, նրանք լավագույններն են աշխարհում»,- Ազարի խոսքը մեջբերում է ՈւԵՖԱ-ի մամուլի ծառայությունը:
«Բարսելոնայի» եւ «Չելսիի» մեկնարկային կազմերը Չեմպիոնների լիգայի 1/8 եզրափակիչի առաջին խաղում:
«Չելսի». Կուրտուա, Ասպիլիկուետա, Կրիստենսեն, Ռյուդիգեր, Մարկոս Ալոնսո, Մոզես, Կանտե, Ֆաբրեգաս, Վիլիան, Պեդրո, Ազար:
«Բարսելոնա». Տեր Շտեգեն, Ալբա, Ումտիտի, Պիկե, Սերխի Ռոբերտո, Բուսկետս, Ռակիտիչ, Ինյեստա, Պաուլինյո, Մեսի, Սուարես:

23:03  ,  20 февраля, 2018
Бельгийский полузащитник лондонского «Челси» Эден Азар похвалил португальца Криштиану Роналду и аргентинца Лионеля Месси.
«В каждом матче я стараюсь демонстрировать свою лучшую игру. У меня уже была пара хороших встреч в Лиге чемпионов. Например, в гостях с «Атлетико», а потом с ним же дома, с «Ромой». Когда бьешься с лучшими, хочешь блистать на их фоне. Поэтому надо провести отличный матч.
Здорово, когда меня сравнивают с Месси и Роналду. Но я иной игрок, мы играем в разных чемпионатах. Я стараюсь достичь их уровня, ведь они лучшие игроки в мире», - приводит слова Азара пресс-служба УЕФА.
Стартовые составы лондонского «Челси» и каталонской «Барселоны» на первый матч 1/8 финала Лиги чемпионов.
«Челси»: Куртуа, Кристенсен, Аспиликуеэта, Рюдигер, Алонсо, Мозес, Канте, Фабрегас, Азар, Педро, Виллиан.
«Барселона»: Тер Штеген, Серхи Роберто, Пике, Юмтити, Альба, Иньеста, Бускетс, Ракитич, Паулиньо, Месси, Суарес.