13:30  ,  14 հունվարի, 2018
Մադրիդի «Ռեալը» ֆրանսիական ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարին կփորձի ձեռք բերել ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում:
Cadena Ser-ի համաձայն՝ «Ռեալի» նախագահ Ֆլորենտինո Պերեսը պատրաստ է Բրազիլիայի հավաքականի 25-ամյա ֆուտբոլիստի տրանսֆերում ներառել նաեւ պորտուգալացի հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուին, որի գործող պայմանագիրն ավարտվում է 2021թ. հունիսին:
Ավելի վաղ լուրեր էին շրջանառվում, որ ՊՍԺ-ն հետաքրքրված է Ռոնալդուի ծառայություններով եւ պատրաստ է նրան վճարել տարեկան 60 միլիոն եվրո աշխատավարձ: Նշվում էր նաեւ, որ «Ռեալն» էլ Նեյմարի տրանսֆերի համար պատրաստ է ներդնել 400 միլիոն եվրո, սակայն հիմա ակումբի հաշվին կա միայն 200 միլիոն:
Հիշեցնենք, որ 2013-2017 թվականներին «Բարսելոնայում» հանդես եկած Նեյմարը ՊՍԺ է տեղափոխվել 222 միլիոն եվրոյով:

13:30  ,  January 14, 2018
Real Madrid (Spain) will attempt to acquire Paris Saint-Germain (PSG; France) forward Neymar in the summer transfer window.
Real Chairman Florentino Pérez is prepared to include his Portuguese star forward Cristiano Ronaldo—whose contract with the Spanish club expires in June 2021—in the transfer deal involving the 25-year-old footballer of the Brazilian national team, according to Cadena SER.
There were rumors that PSG, in turn, is interested in Ronaldo’s services and ready to pay him an annual salary of €60 million.