11:58  ,  18 դեկտեմբերի, 2017
«Մանչեսթեր Սիթիի» ղեկավարությունը մտադիր է ամռանը նոր պայմանագիր առաջարկել թիմի գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլային:
The Telegraph-ի համաձայն՝ նոր պայմանագիրը նախատեսված կլինի 4 տարով, իսկ մարզիչի տարեկան աշխատավարձը կկազմի 20 միլիոն եվրո:
«Մանչեսթեր Սիթիի» ղեկավարությունը ցանկանում է Գվարդիոլայի օրոք ստեղծել այնպիսի երկարակյաց թիմ, ինչպիսին «Մանչեսթեր Յունայթեդում» էր Ալեքս Ֆերգյուսոնի օրոք: Շոտլանդացի մասնագետը մանչեսթերյան ակումբը գլխավորել էր 27 տարի:
Խոսեպ Գվարդիոլան 2016-ի ամռանն է գլխավորել «Մանչեսթեր Սիթին»: Անգլիայի առաջնության 18-րդ տուրից հետո առաջատար «Մանչեսթեր Սիթին» 11 միավոր առաջ է անցել երկրորդ տեղում գտնվող «Մանչեսթեր Յունայթեդից»:

11:58  ,  December 18, 2017
The management of Manchester City intends to offer a new contract to the head coach Josep Guardiola next summer.
According to The Telegraph, the new agreement will be signed for four years, and the annual salary of the coach will be 20 million euros.
Managers of Manchester City believe that Guardiola can repeat the path of Alex Ferguson. The Scottish specialist headed Manchester United for 27 years.
In the summer of 2016, Josep Guardiola became the head of Manchester City. After the 18th round of the Premier League, Manchester City tops the standinsg and 11 points ahead of the second coming Manchester United.