11:58  ,  18 դեկտեմբերի, 2017
«Մանչեսթեր Սիթիի» ղեկավարությունը մտադիր է ամռանը նոր պայմանագիր առաջարկել թիմի գլխավոր մարզիչ Խոսեպ Գվարդիոլային:
The Telegraph-ի համաձայն՝ նոր պայմանագիրը նախատեսված կլինի 4 տարով, իսկ մարզիչի տարեկան աշխատավարձը կկազմի 20 միլիոն եվրո:
«Մանչեսթեր Սիթիի» ղեկավարությունը ցանկանում է Գվարդիոլայի օրոք ստեղծել այնպիսի երկարակյաց թիմ, ինչպիսին «Մանչեսթեր Յունայթեդում» էր Ալեքս Ֆերգյուսոնի օրոք: Շոտլանդացի մասնագետը մանչեսթերյան ակումբը գլխավորել էր 27 տարի:
Խոսեպ Գվարդիոլան 2016-ի ամռանն է գլխավորել «Մանչեսթեր Սիթին»: Անգլիայի առաջնության 18-րդ տուրից հետո առաջատար «Մանչեսթեր Սիթին» 11 միավոր առաջ է անցել երկրորդ տեղում գտնվող «Մանչեսթեր Յունայթեդից»:

11:58  ,  18 декабря, 2017
Руководство «Манчестер Сити» намерено летом предложить новый контракт главному тренеру команды Хосепу Гвардиоле.
По информации The Telegraph, новое соглашение будет рассчитано на 4 года, а годовая зарплата тренера составит 20 млн евро.
Руководители «Манчестер Сити» верят, что Гвардиола может повторить путь Алекса Фергюсона. Шотландский специалист возглавлял «Манчестер Юнайтед» 27 лет.
Хосеп Гвардиола летом 2016-го года возглавил «Манчестер Сити». После 18-го тура чемпионата Англии лидирующий «Манчестер Сити» на 11 очков опережает идущий вторым «Манчестер Юнайтед».