00:26  ,  26 նոյեմբերի, 2016
«Մանչեսթեր Յունայթեդի» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն պատմել է, թե ինչու է որոշել հոլանդական «Ֆեյենորդի» դեմ Եվրոպայի լիգայի խմբային մրցաշարի 5-րդ տուրի խաղում ֆրանսիացի Անտոնի Մարտիալի փոխարին խաղադաշտ դուրս բերել Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին:
«Մարտիալը պատրաստ էր այս խաղին, եւ նա տարբերակներից մեկն էր: Նա խաղացել էր շաբաթ օրը, իսկ ես չեմ կարող խաղադաշտ դուրս բերել 12 ֆուտբոլիստների կամ օգտագործել 19 կամ 20 փոխարինողների:
Դուք ցանկանում էիք տեսնել Մխիթարյանին, ես՝ նույնպես: Չեմ կարող խաղացնել բոլորին, այնպես որ դա տարբերակներից մեկն էր: Ֆուտբոլիստները պետք է արժանանան խաղալու հնարավորությանը:
Նրանք ընկերներ ու գործընկերներ են եւ միասին աշխատում են ամեն օր, սակայն, վերջիվերջո, ընտրությունը կատարվում է նրանց միջեւ: «Արսենալի» դեմ խաղին մասնակցեց Անտոնին, իսկ այսօր Մխիթարյանին հնարավորություն տալու պահն էր»,- Մոուրինյոի խոսքը փոխանցում է Goal.com-ը:
Հիշեցնենք, որ Մանչեսթերի «Օլդ Տրաֆորդ» ստադիոնում կայացած խաղում  Հայաստանի հավաքականի ավագը մեկնարկային կազմում հանդես եկավ 82 րոպե՝ «Մանչեսթեր Յունայթեդի» թվիթերյան էջում անցկացված քվեարկության արդյունքում ճանաչվելով հանդիպման լավագույն ֆուտբոլիստ: Մխիթարյանը «Մանչեսթեր Յունայթեդի» մեկնարկային կազմում նախորդ անգամ խաղացել էր սեպտեմբերի 10-ին, երբ նաեւ վնասվածք էր ստացել «Մանչեսթեր Սիթիի» դեմ խաղում՝ փոխարինվելով ընդմիջմանը:

00:26  ,  November 26, 2016
“He [Martial] was OK for this game, it was just an option,” the Portuguese specialist told reporters, according to Goal.com. “He played last Saturday, I cannot play with 12 players, I cannot use on the bench 19 or 20.
“You wanted to see Mkhitaryan, I wanted too. I cannot play all of them at the same time so it was just an option. Players have to win their positions.
“They are friends, they are colleagues, they work together every day but at the end they compete between themselves to have more chances to play and Anthony played against Arsenal, today was the moment to give a chance to Mkhitaryan to start.”
As reported earlier, Man United won the game by a score of 4-0. Also, the captain of the Armenia national squad, who returned to the Red Devils’ starting lineup, played 82 minutes.
In addition, Mkhitaryan was recognized Man of the Match, as a result of an online voting on the Manchester United official Twitter account.
The last time when the Armenia international had entered the pitch in the Red Devils’ starting eleven was on September 10, when, however, his thigh injury recurred during the club’s English Premier League derby against Manchester City.