02:15  +04,  21 օգոստոսի, 2016

Ռիո-2016. Օրվա չեմպիոններն ու մեդալային հաշվարկը (աղյուսակ)

Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի նախավերջին օրվա մրցումների մեծ մասի ավարտից հետո Հայաստանը (1 ոսկե, 3 արծաթե) մեդալային հաշվարկում նահանջել է եւ 40-րդ տեղում է: Առաջատար ԱՄՆ-ն ունի արդեն 40 ոսկե, 36 արծաթե եւ 35 բրոնզե մեդալ: Երկրորդ տեղում բրիտանացիներն են՝ 26 ոսկե, 22 արծաթե, 15 բրոնզե մեդալ: Եռյակը եզրափակում է Չինաստանը՝ 24 ոսկե, 18 արծաթե եւ 26 բրոնզե մեդալ:

Տասնյակում են նաեւ Ռուսաստանը, Գերմանիան, Ճապոնիան, Ֆրանսիան, Հարավային Կորեան, Ավստրալիան ու Իտալիան:

...

Ռիո-2016. 31-րդ Օլիմպիական խաղեր

Գոլֆ, կանայք, անհատական

1. Ինբի Պակ (Հարավային Կորեա)

2. Լիդիա Կո (Նոր Զելանդիա)

3. Շանշան Ֆեն (Չինաստան)

Բադմինտոն, տղամարդիկ, մենախաղ

1. Չեն Լուն (Չինաստան) 

2. Լի Չոնգ Վեյ (Մալայզիա)

3. Վիկտոր Ակսելսեն (Դանիա)

Թիավարություն, բայդարկա եւ կանոե

Բայդարկա, տղամարդիկ, 200 մետր

1. Լիամ Հիթ (Մեծ Բրիտանիա)

2. Մաքսիմ Բոմոն (Ֆրանսիա) 

3. Սաուլ Կրավիոտո (Իսպանիա)

3. Ռոնալդ Ռաուե (Գերմանիա)

Կանոե, տղամարդիկ, 1000 մետր

1. Սեբաստիան Բրենդել -  Յան Վանդրեյ (Գերմանիա) 

2. Էրլոն Սիլվա -  Իսակիաս Կեյրոս (Բրազիլիա)

3. Դմիտրի Յանչուկ - Տարաս Միշչուկ (Ուկրաինա)

Բայդարկա, քառյակ, կանայք, 500 մետր

1. Հունգարիա 

2. Գերմանիա 

3. Բելառուս

Բայդարկա, քառյակ, տղամարդիկ, 1000 մետր

1. Գերմանիա 

2. Սլովակիա

3. Չեխիա

Տրիատլոն, կանայք, անհատական

1. Գվեն Յորգենսեն (ԱՄՆ) 

2. Նիկոլա Սպիրիգ (Շվեյցարիա)

3. Վիկի Հոլանդ (Մեծ Բրիտանիա)

Բասկետբոլ, կանայք

1. ԱՄՆ

2. Իսպանիա

3. Սերբիա

Հանդբոլ, կանայք

1. Ռուսաստան

2. Ֆրանսիա

3. Նորվեգիա

Հեծանվասպորտ, մաունթինբայք, կրոս, կանայք

1. Իենի Ռիսվեդս (Շվեդիա)

2. Մայա Վլոշչովսկա (Լեհաստան)

3. Քեթրին Փենդրել (Կանադա)

Ջրացատկ, 10 մետր աշտարակ, տղամարդիկ

1. Չեն Այսեն (Չինաստան)

2. Հերման Սանչես (Մեքսիկա)

3. Դեւիդ Բոուդիա (ԱՄՆ)

Գեղարվեստական մարմնամարզություն, անհատական բազմամարտ

1. Մարգարիտա Մամուն (Ռուսաստան)

2. Յանա Կուդրյավցեւա (Ռուսաստան)

3. Աննա Ռիզատդինովա (Ուկրաինա)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, 86 կգ

1. Աբդուլռաշիդ Սադուլաեւ (Ռուսաստան)

2. Սելիմ Յաշար (Թուրքիա) 

3. Շարիֆ Շարիֆով (Ադրբեջան)

3. Ջեյդեն Քոքս (ԱՄՆ)

Ազատ ոճի ըմբշամարտ, 125 կգ

1. Տահա Ակգյուլ (Թուրքիա)

2. Կոմեիլ Գասեմի (Իրան)

3. Գենո Պետրիաշվիլի (Վրաստան)

3. Իբրահիմ Սաիդով (Բելառուս)

Հնգամարտ, տղամարդիկ, անհատական

1. Ալեքսանդր Լեսուն (Ռուսաստան)

2. Պավել Տիմոշչենկո (Ուկրաինա)

3. Իսմայել Էրնանդես Ուսկանգա (Մեքսիկա)

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում և Twitter-ում


Շնորհակալություն մեկնաբանելու համար: Ձեր մեկնաբանությունը պետք է հաստատվի խմբագրության կողմից:

  • Լրահոս