02:43  +04,  19 օգոստոսի, 2016

Ռիո-2016. Օրվա չեմպիոններն ու մեդալային հաշվարկը (աղյուսակ)

Ռիոյի Օլիմպիական խաղերի ավարտից երեք օր առաջ մեդալային հաշվարկում Հայաստանը 1 ոսկե, 3 արծաթե մեդալով 37-րդ տեղում է:

Հաշվարկը շարունակում է գլխավորել ԱՄՆ-ն, որը նվաճել է 32-ական ոսկե, արծաթե եւ 31 բրոնզե մեդալ: Երկրորդ տեղի համար համառ պայքար են մղում Մեծ Բրիտանիան ու Չինաստանը: Առայժմ մեկ ոսկե մեդալով առաջ են բրիտանացիները:

Տասնյակում են նաեւ Գերմանիան, Ռուսաստանը, Ճապոնիան, Ֆրանսիան, Իտալիան, Հոլանդիան, Ավստրալիան:  

....

Ռիո-2016. 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղեր

Բադմինտոն, զուգախաղ, կանայք

1. Միսակի Մացուտոմո - Այակա Տակահաշի (Ճապոնիա) 

2. Կրիստինա Պեդերսեն - Կամիլա Ռիտեր-Յուլ (Դանիա) 

3. Կեն Ին Չոն - Սոն Չհան Սին (Հարավային Կորեա)

Թիավարություն, բայդարկա եւ կանոե

1000 մետր, երկյակ, տղամարդիկ

1. Մաքս Ռենդշմիդտ - Մարկուս Գրոս (Գերմանիա)

2. Մարկո Տոմիչեւիչ - Միլենկո Զորիչ (Սերբիա)

3. Քեն Ուոլես - Լակլան Թեյմ (Ավստրալիա)

200 մետր, տղամարդիկ, կանոե  

1. Յուրի Չեբան (Ուկրաինա)

2. Վալենտին Դեմյանենկո (Ադրբեջան)

3. Իսակիա Կուեյրո Դոս Սանթոս (Բրազիլիա)

200 մետր, բայդարկա, տղամարդիկ, երկյակ

1. Սաուլ Կրավիոտո - Կրիստիան Տորո (Իսպանիա)

2. Լայամ Հիթ - Ջոն Սքոֆիլդ (Մեծ Բրիտանիա)

3. Աուրիմաս Լանկաս - Էդվինաս Ռամանաուսկաս (Լիտվա)

500 մետր, բայդարկա, կանայք

1. Դանուտա Կոզակ (Հունգարիա)

2. Էմմա Յորգենսեն (Դանիա) 

3. Լիզա Քերինգտոն (Ավստրալիա)

Տրիատլոն, տղամարդիկ, անհատական

1. Ալիսթեր Բրաունլի (Մեծ Բրիտանիա)

2. Ջոնաթան Բրաունլի (Մեծ Բրիտանիա)

3. Հենրի Շոման (ՀԱՀ)

Մականախաղ, տղամարդիկ

1. Արգենտինա

2. Բելգիա

3. Գերմանիա

Աթլետիկա, 400 մետր արգելավազք, տղամարդիկ

1. Քերոն Քլեմենթ (ԱՄՆ)

2. Բոնիֆացի Տումուտի (Քենիա)

3. Յասմանի Կոպելյո (Թուրքիա)

Առագաստանավային սպորտ, կանայք, 470 դաս

1. Հաննա Միլս - Սասկիա Քլարք (Մեծ Բրիտանիա)

2. Ջո Ալե - Օլիվիա Պոուրի (Նոր Զելանդիա)

3. Կամիլ Լեկուանտրե - Էլեն Դեֆրանս (Ֆրանսիա)

Առագաստանավային սպորտ, տղամարդիկ, 470 դաս

1. Շիմե Ֆանտելա - Իգոր Մարենիչ (Խորվաթիա)

2. Մեթյու Բելչեր - Ուիլ Ռայան (Ավստրալիա)

3. Պանագիոտիս Մանտիս - Պավլոս Կագիալիս (Հունաստան)

Առագաստանավային սպորտ, տղամարդիկ, 49-րդ դաս

1. Պիտեր Բերլինգ - Բլեյեր Տյուկ (Նոր Զելանդիա)

2. Նաթան Օութերիջ - Յան Ջենսեն (Ավստրալիա)

3. Էրիկ Հեյլ - Թոմաս Պլեսել (Գերմանիա)

Առագաստանավային սպորտ, կանայք, 49-րդ FX դաս

1. Մարտին Գրայել - Կահենա Կունցե (Բրազիլիա)

2. Ալեքս Մելոնի - Մոլի Միչ (Նոր Զելանդիա)

3. Ենա Հանսեն - Կատյա Սալսկով-Իվերսեն (Դանիա)

Ջրացատկ, 10 մետր աշտարակ, կանայք

1. Ժեն Ցյան (Չինաստան) 

2. Սի Յացզե (Չինաստան)

3. Մեգան Բենֆեիտ (Կանադա)

Ըմբշամարտ, կանայք 53 կգ

1. Հելեն Մարուլիս (ԱՄՆ)

2. Սաորի Յոսիդա (Ճապոնիա)

3. Նատալյա Սինիշինա (Ադրբեջան)

3. Սոֆյա Մատսոն (Շվեդիա)

Ըմբշամարտ, կանայք 63 կգ

1. Ռիսակո Կավաի (Ճապոնիա) 

2. Մարիա Մամոշուկ (Բելառուս)

3. Մոնիկա Միխալիկ (Լեհաստան) 

3. Եկատերինա Լարիոնովա (Ղազախստան)

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում և Twitter-ում

Տպել    |  In English

Շնորհակալություն մեկնաբանելու համար: Ձեր մեկնաբանությունը պետք է հաստատվի խմբագրության կողմից: