01:29  +04,  13 օգոստոսի, 2016

Ռիո-2016. Օրվա չեմպիոններն ու մեդալային հաշվարկը (աղյուսակ)

Ռիոյի Օլիմպիական խաղերում օգոստոսի 12-ի մրցումներից հետո ոչ պաշտոնական թիմային հաշվարկը գլխավորում է ԱՄՆ-ի հավաքականը, որն արդեն նվաճել է 16 ոսկե, 12 արծաթե եւ 14 բրոնզե մեդալ: Ամերիկացիները 4 ոսկե մեդալով առաջ են անցել չինացիներից: Երրորդ տեղում Ճապոնիան է:

Տասնյակում են նաեւ Մեծ Բրիտանիան, Հարավային Կորեան, Գերմանիան, Ավստրալիան, Ֆրանսիան, Հունգարիան ու Ռուսաստանը:

Ռիո-2016. 31-րդ Օլիմպիական խաղեր

Ձյուդո, կանայք, 78 կգ

1. Էմիլի Անդեոլ (Ֆրանսիա)
2. Իդալիս Օրտիս (Կուբա)
3. Յույ Սուն (Չինաստան) եւ Կանաե Յամաբե (Ճապոնիա)

Նետաձգություն, տղամարդիկ, անհատական

1. Կու Պոն Չան (Հարավային Կորեա) 
2. Ժան-Շառլ Վալադոն (Ֆրանսիա)
3. Բրեյդի Էլիսոն (ԱՄՆ)

Ծանրամարտ, կայանք, 75 կգ

1. Ռիմ Յոնգ Սիմ (Հյուսիսային Կորեա)՝ 274 կգ (121+153)
2. Դարյա Նաումովա (Բելառուս)՝ 258 կգ (116+142)
3. Լիդիա Վալենտին Պերես (Իսպանիա)՝ 257 կգ (116+141)

Ձիասպորտ, թիմային

1. Գերմանիա
2. Մեծ Բրիտանիա
3. ԱՄՆ

Ակադեմիական թիավարություն, կանայք, զույգեր, թեթեւ

1. Իլզե Պաուլիս - Մաաիկե Հեդ  (Հոլանդիա)
2. Լինդսի Ջենրիխ - Պատրիցիա Օբի (Կանադա)
3. Պան Ֆեյհո - Խուան Վենյի (Չինաստան)

Ակադեմիական թիավարություն, տղամարդիկ, զույգեր, թեթեւ

1. Խյեր Հոին - Ժերեմի Ազու (Ֆրանսիա)
2. Փոլ Օ՝Դոնովան - Գերի Օ՝Դոնովան (Իռլանդիա)
3. Քրիստոֆեր Բրուն - Արեն Ստրանդլի (Նորվեգիա)

Հրաձգություն, տղամարդիկ, հրացան, 50 մ, պառկած

1. Հենրի Յունգհենել (Գերմանիա)
2. Կիմ Չժոն Հյուն (Հարավային Կորեա)
3. Կիրիլ Գրիգորյան (Ռուսաստան)

Հրաձգություն, կայանք, կլոր ստենդ

1. Դիանա Բակոզի (Իտալիա)
2. Կյարա Կանեյրո (Իտալիա)
3. Կիմբերլի Ռոուդ (ԱՄՆ)

Աթլետիկա, 10 հազար մետր, կանայք

1. Ալմազ Այանա (Եթովպիա)՝ 29:17.45
2. Վիվիան Չերույոտ (Քենիա)՝ 29:32.53
3. Տիրունեշ Դիբաբա (Եթովպիա)՝ 29:42.56

Աթլետիկա, մարզական քայլք, 20 կմ, տղամարդիկ

1. Վան Չժեն (Չինաստան)՝ 1:19:14
2. Ցզելին Ցայ (Չինաստան)՝ 1:19:26
3. Դեյն Բերդ-Սմիթ (Ավստրալիա)՝ 1:19:37

Ակադեմիական թիավարություն, կանայք, զույգեր

1. Հելեն Գլովեր – Հիթեր Սթենինգ (Մեծ Բրիտանիա)
2. Ժենեւյեւա Բերենտ - Ռեբեկա Սքոուն (Նոր Զելանդիա)
3. Հեդվիգ Ռասմուսեն – Աննե Անդրեսեն (Դանիա)

Ակադեմիական թիավարություն, քառյակ, տղամարդիկ

1. Մեծ Բրիտանիա
2. Ավստրալիա
3. Իտալիա

Ցանցացատկ (բատուտ), կանայք, անհատական

1. Ռոզաննա Մաքլենան (Կանադա)
2. Բրայոնի Փեյջ (Մեծ Բրիտանիա)
3. Լի Դան (Չինաստան)

Լուսանկարում՝ Կիրիլ Գրիգորյան

Հետևեք NEWS.am SPORT-ին Facebook-ում և Twitter-ում

Տպել    |  In English

Շնորհակալություն մեկնաբանելու համար: Ձեր մեկնաբանությունը պետք է հաստատվի խմբագրության կողմից: