15:32  ,  4 հունվարի, 2016
Հենրիխ Մխիթարյանն ունի խաղընկերների եւ մարզիչների բացարձակ վստահության կարիքը, ասել է «Բորուսիայի» նախագահ Ռայնխարդ Ռաուբալը՝ խոսելով դորտմունդյան ակումբի եւ Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպանի մասին:
«Մենք գիտեինք, որ Մխիթարյանն ունի մեծ ներուժ: Հնարավոր է, որ Հենրիխին առավել համապատասխանում է Թոմաս Տուխելի խաղային փիլիսոփայությունը: Այժմ մեր եզրային պաշտպանները առաջ են մղում Միկիին ժամանակին կատարած հաճախակի փոխանցումներով, եւ դրա շնորհիվ նա ավելի հարմար է զգում իրեն համապատասխան խաղային դիրքում»,- Ռաուբալի խոսքը մեջբերում է Ruhr Nachrichten-ը:
Ընթացիկ մրցաշրջանի 28 պաշտոնական ակումբային հանդիպումներում Մխիթարյանը դարձել է 15 գոլի եւ 19 արդյունավետ փոխանցման հեղինակ:

15:32  ,  January 4, 2016
The president of Borussia Dortmund (BVB; Germany), Reinhard Rauball, stated the aforesaid speaking about the Armenia national football squad captain and Dortmund midfielder.
“We knew that Mkhitaryan has great potential,” Ruhr Nachrichten daily of Germany quoted Rauball as saying. “It’s possible that [BVB Manager] Thomas Tuchel’s game philosophy suits Henrikh more. (…) and owing to that, he feels more comfortable in the respective playing position.”
In the current season, the Armenia international has scored 15 goals and made 19 assists in 28 official appearances for Dortmund.