23:23  ,  7 դեկտեմբերի, 2013
Գերմանական Բունդեսլիգայի 15-րդ տուրում Դորտմունդի «Բորուսիան» սեփական խաղադաշտում նվազագույն հաշվով պարտվեց Լեւերկուզենի «Բայերին»:
Հայաստանի հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը «Բորուսիայի» մեկնարկային կազմում էր, սակայն առաջին խաղակեսում դաշտի տերերն իրական գոլային պահեր չունեցան, իսկ «Բայերն» ընդմիջման գնաց հաղթողի դերում։ Առաջին խաղակեսի միակ գնդակը 18-րդ րոպեին խփեց Լեւերկուզենի թիմի հարավկորեացի կիսապաշտպան Սոն Հյոն Մինը, ով քիչ անց կորցրեց եւս մեկ 100 տոկոսանոց գոլային պահ:
Ընդմիջումից հետո եւս դորտմունդցիների մոտ ոչինչ չէր ստացվում առջեւի գծում: 0:1 առաջին խաղակեսից հետո, 0:1 մրցավարի եզրափակիչ սուլիչից հետո: Վնասվածքներ ստացան «Բորուսիայի» կիսապաշտպաններ Սվեն Բենդերն ու Նուրի Շահինը, ովքեր չկարողացան ավարտել հանդիպումը: Հենրիխ Մխիթարյանը խաղաց առանց փոխարինման՝ կատարելով մեծ ծավալի աշխատանք:
Բունդեսլիգայի նախորդ 4 խաղերում Յուրգեն Կլոպի թիմը վաստակել է ընդամենը 3 միավոր: «Բայերը» 37 միավորով երկրորդ տեղում է եւ 4 միավոր զիջում է առաջատար Մյունխենի «Բավարիային»: Դորտմունդցիներն ունեն 31 միավոր եւ Մյոնխենգլադբախի «Բորուսիայի» հետ բաժանում են 3-4-րդ տեղերը:

23:23  ,  7 декабря, 2013
В 15-м туре чемпионата Германии по футболу дортмундская «Боруссия» на своем поле с минимальным счетом проиграла леверкузенскому «Байеру».
Полузащитник национальной сборной Армении Генрих Мхитарян вышел на поле в стартовом составе «Боруссии», однако хозяева в первом тайме реальных голевых моментов не создали, а «Байер» ушел на перерыв в качестве победителя. Единственный гол первого тайма на 18-й минуте забил корейский полузащитник леверкузенцев Сон Йон Минь, который чуть позже упустил еще один голевой момент.
После перерыва у дортмундцев также ничего не получалось на передней линии. 0:1 после первого тайма, 0:1 после финального свистка арбитра. Травмы получили полузащитники «Боруссии» Свен Бендер и Нури Шахин, которые не смогли завершить встречу. Генрих Мхитарян сыграл без замены, проделав грандиозную работу на поле.
В прошлых 4-х играх Бундеслиги команда Юргена Клоппа набрала всего 3 очка. «Байер» с 37-ю очками на втором месте и уступает лидирующей мюнхенской «Баварии» 4 очка. Дуртмундцы имеют 31 очко и с менхенгладбахской «Боруссией» делят 3-4 места.