16:56  ,  29 նոյեմբերի, 2013
Շախմատի աշխարհի 13-րդ չեմպիոն, ՖԻԴԵ-ի նախագահի թեկնածու Գարի Կասպարովը Twitter-ի իր էջում պատասխանել է այն հարցին, թե աշխարհի հաջորդ առաջնությունում ով կարող է լինել նորվեգացի Մագնուս Կարլսենի մրցակիցը։ Նա վստահ է, որ աշխարհի նորընծա չեմպիոնի մրցակիցը կարող է լինել Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լեւոն Արոնյանը, կամ ռուսաստանցի գրոսմայստեր Վլադիմիր Կրամնիկը։
«Ֆավորիտները Կրամնիկն ու Արոնյանն են»,- գրել է Կասպարովը։
Հիշեցնենք, որ 2014-ի մարտին Ռուսաստանի Խանտի Մասիյսկում կկայանա հավակնորդների մրցաշարը։ Հաղթողն իրավունք կստանա համաշխարհային թագի համար մրցամարտ անցկացնել Կարլսենի հետ։

16:56  ,  29 ноября, 2013
13-й чемпион мира по шахматам, кандидат в президенты ФИДЕ Гарри Каспаров на своей страничке в Twitter-e ответил на вопрос о том, кто может стать соперником норвежца Магнуса Карлсена на следующем чемпионате мира. Согласно Каспарову, соперниками новоиспеченного чемпиона мира могут стать лидер сборной Армении Левон Аронян или российский гроссмейстер Владимир Крамник.
«Фаворитами являются Крамник и Аронян»,- написал Каспаров.
Напомним, что в марте 2014-го года в российском городе Ханты-Мансийск состоится турнир претендентов. Победитель получит возможность сразиться с Карлсеном за звание чемпиона мира по шахматам.