16:31  ,  10 հոկտեմբերի, 2013
Իտալիայի առաջնության 50 ֆուտբոլիստների անանուն քվեարկության արդյունքներով «Միլանի» եւ Իտալիայի հավաքականի հարձակվող Մարիո Բալոտելին հայտնվել է ամենագերագնահատված ֆուտբոլիստների եռյակում, հաղորդում է La Gazzetta Dello Sport-ը։
23-ամյա հարձակվողի օգտին է քվեարկել մասնակիցների 8 տոկոսը։ Նույն քանակությամբ ձայներ են ստացել «Սասուոլոյի» կիսապաշտպան Էզեկյել Սկելոտոն եւ Միլանի «Ինտերի» հարձակվող Մաուրո Իկարդին։
Իտալիայի ամենահայտնի մարզիչ է ճանաչվել Թուրինի «Յուվենտուսի» գլխավոր մարզիչ Անտոնիո Կոնտեն։ Քվեարկության մասնակիցների 32 տոկոսը ցանկացել է աշխատել նրա հետ։ Երկրորդ տեղում է «Ֆիորենտինայի» գլխավոր մարզիչ Վինչենցո Մոնտելան՝ 18 տոկոս։
Հիշեցնենք, որ Իտալիայի ընթացիկ առաջնությունում Բալոտելին մասնակցել է 4 հանդիպման եւ դարձել 3 գոլի հեղինակ։

16:31  ,  10 октября, 2013
По итогам анонимного опроса среди 50-и игроков Серии А, форвард «Милана» Марио Балотелли, набрав 8% голосов, попал в тройку самых переоцененных футболистов чемпионата Италии.
Тот же процент голосов получили полузащитник «Сассуоло» Эсекиэль Скелотто и форвард «Интера» Мауро Икарди, сообщает La Gazzetta Dello Sport.
Самым популярным тренером среди игроков серии А по итогам голосования был признан тренер туринского «Ювентуса» Антонио Конте. Поработать под его руководством хотели бы 32% опрошенных. Второе место в рейтинге с 18-ю процентами занял наставник «Фиорентины» Винченцо Монтелла.